Yozgat Haber
HV
24 ŞUBAT Cumartesi 22:08

Rusya'dan Kılıçdaroğlu ve Öcalan iddiası

CHP ile HDP/PKK işbirliğine dikkat çeken bir iddiayı gündeme taşıyan Rus Telegram kanalı "Kremlyovskaya Prachka", Kılıçdaroğlu'nun adaylığını destekleyen HDP'ye, seçimlerin kazanılması durumunda terörist elebaşı Öcalan'ın serbest bırakılabileceğine dair söz verildiği iddia edildi.

Özel Haber
Giriş Tarihi : 17-04-2023 22:06   Güncelleme : 17-04-2023 22:31
Rusya'dan Kılıçdaroğlu ve Öcalan iddiası

Avrupa ülkelerinde bölücü örgüt yanlıları tarafından terörist başı Öcalan'ın serbest bırakılması için sokak gösterileri yapılırken konuyla ilgili Rusya'dan bir iddia gündeme geldi.

Rusya'nın güvenlik kaynaklarına yakınlığı ile bilinen önemli Telegram kanallarından biri olan "Kremlyovskaya Prachka" kanalı, CHP ile HDP/PKK işbirliğine dair dikkat çeken bir iddiayı gündeme taşıdı.

Kanalın, Rus istihbarat kaynaklarına dayandırdığı haberinde, Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığını destekleyen HDP'ye, seçimlerin kazanılması durumunda terörist elebaşı Öcalan'ın serbest bırakılabileceğine dair söz verildiği iddiası yer aldı.

Haberde böyle bir gelişmenin yaşanmasının Türkiye iç siyaseti için derin sonuçlar doğurabileceği ifade edilirken, Erdoğan'ın Batı ile Rusya arasında denge politikası yürüttüğü, Kılıçdaroğlu'nun ise Batı yanlısı bir politika izleyeceği ifade edildi.

Kremlyovskaya Prachka kanalı, Rusya'nın önemli Telegram kanallarından biri olarak kabul ediliyor ve 250 binden fazla okuyucu tarafından takip ediliyor.

AdminAdmin

YORUMLAR