Ekonomi
Giriş Tarihi : 01-06-2021 04:42   Güncelleme : 01-06-2021 04:42

KOP İLE ARILARI GÜÇLENDİRİYORUZ PROJESİ

  Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığının 2019 yılında yayınlanan “KOP Kırsal Kalkınma Mali Destek Programı” kapsamında desteklenen “KOP İle Arıları Güçlendiriyoruz” projesi kapsamında yapılan faaliyetler tamamlandı

KOP İLE ARILARI GÜÇLENDİRİYORUZ PROJESİ

  Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığının 2019 yılında yayınlanan “KOP Kırsal Kalkınma Mali Destek Programı” kapsamında desteklenen “KOP İle Arıları Güçlendiriyoruz” projesi kapsamında yapılan faaliyetler tamamlandı. Proje ile Yozgat İli Arıcılığına KOP idaresi 85.000 TL katkı sağlamıştır. Yozgat Merkez ve Merkeze bağlı köylerde 10 adet arıcı barakası ve güneş paneli kurulumları yapılarak üreticiye teslim edildi.       

   Yozgat Tarım ve Orman İl Müdürümüz Tanju Özkaya,” 2019 yılında hazırlanan ve KOP Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen “KOP İle Arıları Güçlendiriyoruz” Projesi vb. projelerle ilde arıcılık faaliyetlerinin artmasına her zaman destek olunacağını ifade etti. Yozgat ilimizde arıcılığın ülkemizdeki gerçek yerini alabilmesi için bal veriminin arttırılması gerektiğinin ifade eden Özkaya bu proje ile;  arıcılarımıza barınak ve güneş paneli desteği ile arıcılarımızın birçok bölgeyi gezerek temel ihtiyaçlarını karşılayabilecek imkânlarda daha kaliteli bir üretim yapmaları sağlanacaktır” dedi.