Ekonomi
Giriş Tarihi : 01-06-2021 04:41   Güncelleme : 01-06-2021 04:41

KOP BÖLGESİNDE SÜRÜ REFAHINI ARTTIRMA PROJESİ

​    Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığının 2020 yılında yayınlanan “KOP Kırsal Kalkınma Mali Destek Programı” kapsamında desteklenen “KOP Bölgesinde Sürü Refahını Arttırma Projesi” hayata geçiriliyor

KOP BÖLGESİNDE SÜRÜ REFAHINI ARTTIRMA PROJESİ

   Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığının 2020 yılında yayınlanan “KOP Kırsal Kalkınma Mali Destek Programı” kapsamında desteklenen “KOP Bölgesinde Sürü Refahını Arttırma Projesi” hayata geçiriliyor. Proje toplam bütçesi 568.300 TL olup, 400.000 TL’si KOP tarafından karşılanmaktadır.  Proje ile Yozgat Merkez ve Merkeze bağlı köylerde 15 adet portatif küçükbaş hayvan çadırı kurulumlarına başlandı.           

   Konuyla ilgili açıklamada bulunan İl Müdürümüz Tanju Özkaya, kurum olarak küçükbaş hayvan yetiştiriciliğine büyük önem vermekteyiz. Bu bağlamda koyunculuğun geliştirilmesi için doğrudan yada dolaylı birçok projeyi hayata geçirmeye çalışıyoruz. Hedefimiz küçükbaş hayvan sayımızın artarak daha büyük bir ekonomik değere sahip olmasıdır. Çalışmalarımız bu yönde ilerliyor. Bugün koyunculukla uğraşan üreticilerimiz teknolojiyi takip etmekte ve artık yapılması uzun zaman alan yüksek maliyetli ağıllar yerine hayvan çadırını tercih etmektedirler. İl Müdürlüğü olarak bizlerde bu yatırımlara destek veriyoruz. İl Müdürümüz Tanju Özkaya, özel malzeme ile yapılan bu çadırların istenen her yere ve her boyutta kurulabildiğini, yazın sıcak,  kışın soğuk havayı içeri almadığından dolayı çadırların içinde küçükbaş hayvanların rahat ettiğini ifade ederek, projemizin Bölge hayvancılığımıza ve diğer üreticilere örnek teşkil etmesi ve hayırlı olması dileklerinde bulundu.