Ekonomi
Giriş Tarihi : 27-10-2021 01:19   Güncelleme : 27-10-2021 01:19

Gıda İşletmelerinde Denetim Seferberliği

Gıda İşletmelerinde Denetim Seferberliği

Gıda İşletmelerinde Denetim Seferberliği

    Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir PAKDEMİRLİ’nin talimatı ile 25.10.2020-28.10.2020 tarihleri arasında 4 (dört) gün süre ile ürün bazlı olarak Ülkemizdeki tüm gıda işletmelerinde sürdürülmekte olan “Denetim Seferberliği”   kapsamında İlimiz  merkez ve ilçelerindeki  gıda işletmelerinde  denetlemelerimiz  devam etmekte  olup  denetimlerimizin 2. Gününde   il merkezinde  bulunan gıda  üretim    yerlerinin denetimlerini   gerçekleştirdik.

   İl Müdürümüz  Tanju ÖZKAYA   konuyla ilgili yaptığı açıklamada; ”  Bakanlığımızın  asli görevlerinden olan Gıda Denetimleri  konusu  zaten aralıksız olarak devam etmektedir.Bu  Denetim Seferberliğinin amacı  kamuoyunda bir  farkındalık oluşturmak, konunun hassasiyetini bir  defa daha  vurgulamak  maksadıyla    sözkonusu  Seferberlik düzenlenmiştir.İl Merkezimiz ve ilçelerimizde yaklaşık  30  adet  Kontrol  Görevlisi  personelimizin  katıldığı denetimlerimiz   sırasında   işletme  sahiplerinin genel  olarak hijyen kurallarına  uyduklarını  tespit  etmiş  olmamızla    beraber   görülen aksaklıklarla  ilgili  gereken  işlemler yapılmıştır.  İlimiz merkez ve  ilçelerinde  bulunan  yaklaşık  417  adet    gıda  üretim yerlerinin   tamamı denetim seferberliği  içinde  denetlemeyi  hedefliyoruz ” dedi.

   Özkaya ; Ayrıca denetlemelerin 3. ve 4. günlerinde  İlimiz  merkez  ve ilçelerinde  faaliyet  gösteren   toplam 2785 adet   gıda satış yeri ve toplu tüketim yerlerinin de titizlikle  denetleneceğini ifade  etmiştir.