Spor
Giriş Tarihi : 09-07-2021 02:34   Güncelleme : 09-07-2021 02:34

DENEYAP Teknoloji Atölyeleri eğitimi Gençlik Merkezimizde başladı.

Geleceğin teknoloji yıldızlarının yetişeceği, 36 ay boyunca “Tasarım ve Üretim”, “Robotik ve Kodlama”, “Elektronik Programlama ve Nesnelerin İnterneti”, “İleri Robotik”, “Siber Güvenlik”, “Enerji Teknolojileri”, “Havacılık ve Uzay Teknolojileri”, “Yazılım Teknolojileri ve Mobil Uygulama”, “Nanoteknoloji ve Malzeme Bilimi” ve “Yapay Zeka” konularında eğitim verilecek olan #DENEYAP Teknoloji Atölyeleri eğitimi gençlik merkezimizde başladı

DENEYAP Teknoloji Atölyeleri eğitimi Gençlik Merkezimizde başladı.

Geleceğin teknoloji yıldızlarının yetişeceği, 36 ay boyunca “Tasarım ve Üretim”, “Robotik ve Kodlama”, “Elektronik Programlama ve Nesnelerin İnterneti”, “İleri Robotik”, “Siber Güvenlik”, “Enerji Teknolojileri”, “Havacılık ve Uzay Teknolojileri”, “Yazılım Teknolojileri ve Mobil Uygulama”, “Nanoteknoloji ve Malzeme Bilimi” ve “Yapay Zeka” konularında eğitim verilecek olan #DENEYAP Teknoloji Atölyeleri eğitimi gençlik merkezimizde başladı.
Gençlik ve Spor Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, TÜBİTAK ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı’nın (T3 Vakfı) ortak çalışması sonucu 2 . Faz 18 ilde DENEYAP Atölyeleri 31 Ekim tarihinde yüz yüze eğitme başladı. Yozgat Gençlik Merkezinde de 100 ortaokul ve 60 lise sevyesinde ki öğrencilerimiz ile Pandemi Sürecinde MASKE-MESAFE-TEMİZLİK kurallarına da riayet ederek 20 Kişilik sınıflar 10 kişiye düşürüldü Sınıf sayısı 2 den 4 çıkarılarak eğitme başladı. Hafta sonları her bir gurup için 4 saatlik bir seans olarak yapılacak.12 hafta ilk etap derslerimizde öğrencileri Tasarım Kursları alacak. Geleceğin Teknoloji Yıldızları bu atölyelerde yetişecek. Şuan Tasarım Derslerini 8 Eğitmenimiz ile sürdürmekteyiz. İlerleyen sürede Kodlama ve Yazılım derslerinde başlaması ile yeni eğitmenlerimiz aramıza katılacak. Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Merkezlerinde Deneyap Atölyelerinde Paydaşlarımız ile Milli Teknoloji Hamlesi’nin itici gücü, teknoloji üretme yetkinliği yüksek genç bireyler, bu alanda ilgisi ve yeteneği olan ,geleceğin bilim insanları, araştırmacıları, girişimcileri olabilecek öğrencileri ortaya çıkaracak TEKNOLOJİ YILDIZLARINI yetiştirmeyi hedeflemekteyiz.