Yozgat Haber
HV
24 ŞUBAT Cumartesi 22:46

Büyükşehir’den çalışanlara bilgi ve iletişim güvenliği eğitimi

Büyükşehir Belediyesi kurum içi eğitimlere devam ediyor. Kurum içi çalışanlarına yönelik Bilgi ve İletişim Güvenliği Genelgesi kapsamında yayınlanan bilgi ve iletişim güvenliği rehberi eğitimi verildi.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-02-2023 12:39   Güncelleme : 05-02-2023 12:39
Büyükşehir’den çalışanlara bilgi ve iletişim güvenliği eğitimi

Sakarya Büyükşehir Belediyesi kurum içi eğitimlere devam ediyor. Bu kapsamda Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı bünyesindeki Bilişim Sistemleri ve Donanım Şube Müdürlüğü tarafından kurum içi yetkili personellere yönelik bilgi ve iletişim güvenliği eğitimi verildi. Bilgi ve İletişim Güvenliği Genelgesi kapsamında hazırlanan bilgi ve iletişim güvenliği rehberinin konuşulduğu eğitimde personellere siber güvenlik risklerine karşı alınacak tedbirler aktarıldı.

 

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi tarafından 30823 sayılı Bilgi ve İletişim Güvenliği Genelgesi yayınlanmış ve bu genelge kapsamında bilgi ve iletişim güvenliği rehberi de yayınlanmıştı. Tüm kamu kurum ve kuruluşlarıyla kritik altyapı sektörlerini kapsayan genelge, bilgi sistemlerinde karşılaşılan güvenlik risklerinin azaltılması, etkisiz kılınması ve özellikle gizliliği, bütünlüğü veya erişilebilirliği bozulduğunda milli güvenliği tehdit edebilecek veya kamu düzeninin bozulmasına yol açabilecek kritik türdeki verilerin güvenliğinin sağlanması amacıyla, kamu kurumları ve kritik altyapı hizmeti veren işletmelerce uyulması gereken bilgi ve iletişim güvenliği tedbirlerini içeriyor.

AdminAdmin

YORUMLAR