Eğitim
Giriş Tarihi : 14-07-2021 05:15   Güncelleme : 14-07-2021 05:15

BOZOK ÜNİVERSİTESİ: YOZGAT VALİSİ ZİYA POLAT BOZOK FM’DE “15 TEMMUZ ÖZEL YAYINI”NIN KONUĞU OLDU

Üniversitemiz tarafından 12-15 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek olan “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Haftası” etkinlikleri kapsamında üniversitemiz radyosu Bozok FM’de gerçekleştirilecek olan 15 Temmuz özel yayınlarının ilk konuğu Yozgat Valisi Ziya Polat oldu

BOZOK ÜNİVERSİTESİ: YOZGAT VALİSİ ZİYA POLAT BOZOK FM’DE “15 TEMMUZ ÖZEL YAYINI”NIN KONUĞU OLDU

Üniversitemiz tarafından 12-15 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek olan “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Haftası” etkinlikleri kapsamında üniversitemiz radyosu Bozok FM’de gerçekleştirilecek olan 15 Temmuz özel yayınlarının ilk konuğu Yozgat Valisi Ziya Polat oldu.
Üniversitemiz Yozgat Meslek Yüksek Okulu Öğr. Gör. Şahin Tuğrul’un sunuculuğunda canlı olarak gerçekleştirilen 15 Temmuz özel yayınında Yozgat Valisi Ziya Polat, 15 Temmuz’un yüce milletimizin sarsılmaz azmi, yüksek iradesi, vatanseverliği ve kahramanlığı ile kazanılmış tarihe altın harflerle yazılmış şanlı bir demokrasi zaferi olduğunu söyledi. 
Vali Polat konuşmasının devamında şunları söyledi; “FETÖ/PDY terör örgütü tarafından planlı olarak gerçekleştirilen ve tarihin kaydettiği en büyük ihanet girişimlerinden biri olan 15 Temmuz gecesi aziz milletimiz, Başkomutanımız Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan’ın dirayeti ve çağrısıyla, dilde tekbir, kalplerde sarsılmaz iman ile gök kubbeden bayrağımızı, minarelerden ezanımızı dindirmeyerek darbe girişimini püskürtmüş ve bertaraf etmiştir. 15 Temmuz, milli iradenin vesayete, cesaretin ihanete, milletin hainlere galebe çaldığı, insanlık tarihine altın harflerle yazılmış büyük bir demokrasi mücadelesinin adıdır. Bu mücadelenin ve zaferin sahibi, sizler gibi vatanına sahip çıkanlardır. 15 Temmuz bize şu hakikati bir kez daha göstermiştir ki, Bu millet asil bir millettir. Bu millet cesur, kahraman ve hürriyetine canı pahasına sahip çıkan bir millettir. Bu millet vatan söz konusu olduğunda aynı safta buluşma erdemi gösteren necip bir millettir. Bu millete hizmet etmenin bahtiyarlığını yaşıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, “Vatan yürekte başlayıp. şehadetle biter” diyerek, şanlı tarihimize destan yazan, mukaddes kanlarıyla bu toprakları bizlere vatan kılan kahraman şehitlerimizin aziz hatıralarının önünde saygıyla eğiliyor, üstün cesaret ve fedakârlıklarından dolayı gazilerimize ve milletimize şükranlarımı sunuyorum.”