Eğitim
Giriş Tarihi : 08-11-2021 00:41   Güncelleme : 08-11-2021 00:41

BOZOK ÜNİVERSİTESİ: YOZGAT MESLEK YÜKSEKOKULU RADYO-TV PROGRAMINDAN İKİ ÖNEMLİ BAŞARI

YOZGAT MESLEK YÜKSEKOKULU RADYO-TV PROGRAMINDAN İKİ ÖNEMLİ BAŞARI

BOZOK ÜNİVERSİTESİ: YOZGAT MESLEK YÜKSEKOKULU RADYO-TV PROGRAMINDAN İKİ ÖNEMLİ BAŞARI

Yozgat Meslek Yüksekokulu Radyo-TV Programı alanında başarılı projelere imza atmaya devam ediyor.
Yozgat MYO Radyo Tv programı Öğretim Görevlisi Batuhan Kalaycı ve bölüm öğrencisi Faruk Can Koç İtalya’da gerçekleşen uluslararası Erasmus Plus projesine katıldı. Film Beyond Borders adlı projede sinema ve film yapımı üzerine çalışmalar yapan Koç, alanı ile ilgili birçok önemli isimle bir araya gelirken Öğr. Gör. Batuhan Kalaycı ise film yapım tekniklerine dair deneyimlerini paylaştı.
Festival davetlisi olarak üniversitemizi temsil eden Yozgat Meslek Yüksekokulu Öğr. Gör. Batuhan Kalaycı ve Öğrencimiz Faruk Can Koç aynı zamanda düzenlenen uluslararası film festivaline de katılarak önemli filmleri izleme ve söyleşilere katılma şansı yakaladı. Festival sürecinde Venedik şehri de ziyaret edildi.
Yine Yozgat Meslek Yüksekokulumuzun yaptığı çalışmalar dolayısıyla Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklenen bu yıl beşincisi düzenlenen Türk Dünyası Belgesel Film Festivali’nde Üniversitemiz proje ortağı olarak festivalde yer aldı. Aralarında İstanbul Üniversitesi, Gümüşhane Üniversitesi, Niğde Ömer Halis Demir Üniversitesi’nin de yer aldığı festivalde Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ onur kurulunda yer alırken, festivalin jüri üyeliğini ise Yozgat Meslek Yüksekokulu Radyo Televizyon Programı Öğr. Gör. Batuhan Kalaycı üstlendi.
Birçok profesyoneli bir araya getiren Türk Dünyası Belgesel Film Festivali’nin Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sinema Genel Müdürlüğü, TRT gibi kurumlar da destekçileri arasında yer alırken festivalde ödül alan eserler 9 Ülkede gösterime girecek.
İki önemli başarılı çalışmadan dolayı büyük bir mutluluk duyduğunu belirten Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ, “Üniversitemizin her alanda görünür olması bizleri memnun ediyor. Özellikle Radyo-TV programımızın yürüttüğü ulusal ve uluslararası çalışmalardan dolayı mutluluğumu ifade etmek istiyorum. Yozgat Meslek Yüksekokulu Öğr. Gör. Batuhan Kalaycı ve öğrencilerini tebrik ediyor, başarılarının artarak devam etmesini temenni ediyorum.” dedi.