Eğitim
Giriş Tarihi : 26-11-2021 22:19   Güncelleme : 26-11-2021 22:19

BOZOK ÜNİVERSİTESİ: YÖK BAŞKAN VEKİLİ PROF. DR. M.İ. SAFA KAPICIOĞLU ÜNİVERSİTEMİZDE

YÖK BAŞKAN VEKİLİ PROF. DR. M.İ. SAFA KAPICIOĞLU ÜNİVERSİTEMİZDE

BOZOK ÜNİVERSİTESİ: YÖK BAŞKAN VEKİLİ PROF. DR. M.İ. SAFA KAPICIOĞLU ÜNİVERSİTEMİZDE

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkan Vekili Prof. Dr. M. İ. Safa Kapıcıoğlu üniversitemizi ziyaret etti.

Merkez Rektörlük Hizmet binasında gerçekleşen ziyarette, YÖK Başkan Vekili Prof. Dr. M. İ. Safa Kapıcıoğlu Yozgat’a ilk kez geldiğini ve Yozgat Bozok Üniversitesi’nde olmaktan duyduğu mutluluğu ifade etti. Prof. Dr. Kapıcıoğlu, “Yükseköğretim Kurulunun öncülüğünde üniversitelerimizin, gençlerimizi çağın gereklerine uygun olarak yetiştireceğine ve ülkemizi bilim ve teknoloji dünyasında söz sahibi olan bir ülke konumuna getireceğine inanıyoruz. Yozgat Bozok Üniversitesi, bölgesel kalkınma odaklı misyon farklılaşması kapsamında endüstriyel kenevir alanında ihtisas üniversitesi olma özelliğini bünyesinde barındırıyor. Bu alanda yapılan çalışmaları yerinde inceleyerek göreceğiz. İnşallah endüstriyel kenevir Yozgat Bozok Üniversitesi özelinde hem Yozgat iline hem de ülkemize çok değerli katkılar sunacaktır. Ayrıca Tıp Fakültesi ve Diş Hekimliği Bölümlerine yeni başlayan öğrencilerimizin önlük giyme töreniyle heyecanlarına ortak olacağız” dedi.

Rektörümüz Prof.

Ahmet Karadağ ise YÖK Başkan Vekili Prof. Dr. M. İ. Safa Kapıcıoğlu’nu üniversitemizde ağırlamaktan şeref duyduklarını dile getirerek: “Diş Hekimliği Fakültesi hakkında Yükseköğretim Kurulunda kendisini ziyarete gittiğimizde 2022 yılında öğrenci alımını planlamaktaydık. Hocamız bize aklımızda olmayan bir şeyi söyleyerek ‘eğer siz asgari şartları sağlarsanız bunun taahhüdünü veriyorsanız bu sene öğrenci alımını gerçekleştirin’ dedi. Biz tabi dekanımızla birlikte heyecanlandık ve Sayın Hocamızın güvenini sarsmayarak gece gündüz çalışarak Diş Hekimliği Fakültesini hem öğretim elemanları açısından asgari düzeye getirip hem de mevcut binanın tefrişatını ve alt yapısını tamamlayarak öğrenci alımını gerçekleştirdik. Kendilerine bu konudaki desteklerinden dolayı üniversitem ve şahsım adına şükranlarımı sunuyorum” dedi.

YÖK Başkan Vekili Prof. Dr. M. İ. Safa Kapıcıoğlu’na mevcut fakülte, yüksekokul, meslek yüksekokulu, araştırma ve uygulama merkezi, enstitü, bölüm, program, uzaktan öğretim, ihtisas alanımız olan endüstriyel kenevir üzerine yapılan çalışmalar, akademik-idari personel ve öğrenci sayıları, altyapı olanakları gibi Yozgat Bozok Üniversitesi’nin çeşitli yönleri hakkında detaylı bilgiler veren Rektörümüz Prof.

Ahmet Karadağ, üniversitenin eğitim öğretim kalitesini artırma gayreti içerisinde olduklarını ifade etti.

Rektörümüz, ayrıca üniversitenin bilimsel üretkenliğinin arttırılması, üniversite-kamu-özel sektör işbirliğinin geliştirilmesi, üniversitenin şehirle kurduğu ilişkinin daha da sağlamlaştırılması gibi konularda ellerinden geleni yapmaya çalıştıklarını da belirtti.

YÖK BAŞKAN VEKİLİ ÜNİVERSİTEMİZ DİŞ HEKİMLİĞİ VE TIP FAKÜLTESİNDE  

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkan Vekili Prof. Dr. M. İ. Safa Kapıcıoğlu üniversitemizi ziyareti kapsamında Diş Hekimliği ve Tıp Fakültesinde incelemelerde bulundu. Prof. Dr. M. İ. Safa Kapıcıoğlu,  ziyarette Diş Hekimliği ve Tıp Fakültelerinin fiziki ve genel durumlarını yerinde görerek Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nilüfer Çelebi ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ferit Çiçekçioğlu’ndan bilgiler aldı. YÖK Başkan Vekili Prof. Dr. M. İ. Safa Kapıcıoğlu Diş Hekimliği ve Tıp Fakültesinde eğitim ve öğretimlerini sürdüren öğrencilerle de bir araya gelerek sohbet etti. 

Rektörümüz Prof.

Ahmet Karadağ, YÖK Başkan Vekili Prof. Dr. M. İ. Safa Kapıcıoğlu’na günü anısına çeşitli hediyeler takdim etti..