Eğitim
Giriş Tarihi : 14-12-2021 02:06   Güncelleme : 14-12-2021 02:06

BOZOK ÜNİVERSİTESİ: YOBÜ VE İŞKUR’DAN “İŞKUR KAMPÜS HİZMETLERİ” İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ

YOBÜ VE İŞKUR’DAN “İŞKUR KAMPÜS HİZMETLERİ” İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ

BOZOK ÜNİVERSİTESİ: YOBÜ VE İŞKUR’DAN “İŞKUR KAMPÜS HİZMETLERİ” İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ

Üniversitemiz ve Yozgat Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü arasında üniversite öğrencilerimize yönelik “İŞKUR Kampüs Hizmetleri”  işbirliği protokolü imzalandı.

Rektörlük Makamında gerçekleştirilen imza törenine Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ, İŞKUR Yozgat İl Müdürü Taner Yıldız ve Üniversitemiz Genel Sekreteri Prof. Dr. Uğur Kölemen katıldı.

Protokol kapsamında üniversitemiz kampüsü içerisinde kurulacak olan ‘İŞKUR Kampüs Ofisi’nde görevli iş ve meslek danışmanları tarafından öğrencilere işgücü piyasası, kurum faaliyetleri, iş arama becerileri, işverenle görüşme/mülakat teknikleri, özgeçmiş hazırlama gibi konularda bilgilendirme faaliyetlerinde bulunulacak.

Protokol imza töreninde konuyla ilgili açıklamada bulunan Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ “İŞKUR İl Müdürlüğü ile imzaladığımız bu iş birliği protokolü iş hayatına ilk kez atılmayı düşünen öğrencilerimiz açısından önemli bir yol haritası olacaktır. ‘İŞKUR Kampüs’ ofisinin üniversitemiz içerisinde açılacak olması öğrencilerimizin kariyer planlarına ilişkin olarak hedeflerine daha kolay erişebilme imkânı sağlayacaktır. Ofis aynı zamanda öğrencilerimizin mezuniyet sonrası kendilerini bekleyen fırsatlar hakkında da deneyimli iş ve meslek danışmanları tarafından yol gösterici  bilgilendirmeler yapılmasına da olanak sağlayacaktır.” dedi.

Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ, imzalanan protokol dolayısıyla Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin başta olmak üzere Türkiye İş Kurumu Genel Müdür V. Oğuz Kaan Güldoğan, Türkiye İş Kurumu Genel Müdür Yardımcısı V. Doç. Dr. Alper Mumkyakmaz ve Yozgat İŞKUR İl Müdürü Taner Yıldız’a teşekkür etti.  

İŞKUR İl Müdürü Taner Yıldız ise üniversite öğrencilerine özel, iş ve meslek danışmanlığı hizmeti sunabilmek ve İŞKUR’un hizmetlerine kolay ve etkili bir şekilde ulaşabilmesine olanak sağlamak amacıyla protokolü imzaladıklarını belirterek,  İŞKUR Kampüs Ofisi bünyesinde düzenlenecek ‘İşbaşı Eğitim Programı’ ya da ‘Mesleki Eğitim Kursları’ ile üniversite öğrencilerimizin ister alanlarında isterlerse de alan dışında planladıkları kariyer hedeflerini gerçekleştirmeleri noktasında destek verileceğinin altını çizdi.