Eğitim
Giriş Tarihi : 04-11-2021 23:28   Güncelleme : 04-11-2021 23:28

BOZOK ÜNİVERSİTESİ: ÜNİVERSİTEMİZDE ORGAN NAKLİ BAĞIŞ HAFTASI AFİŞ SERGİSİ

ÜNİVERSİTEMİZDE ORGAN NAKLİ BAĞIŞ HAFTASI AFİŞ SERGİSİ

BOZOK ÜNİVERSİTESİ: ÜNİVERSİTEMİZDE ORGAN NAKLİ BAĞIŞ HAFTASI AFİŞ SERGİSİ

Üniversitemiz Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Sağlık Kurumları İşletmeciliği Programı  öğrencileri tarafından “3-9 Kasım Organ ve Doku Bağışı Haftası” kapsamında organ bağışına dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla sergi açıldı.
Üniversitemiz Araştırma ve Uygulama Hastanesinde düzenlenen sergi açılışına, Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Üniversitemiz Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ferit Çiçekçioğlu, Araştırma ve Uygulama Hastanesi  Başhekimi Prof. Dr. Arif Osman Tokat, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Yeşim Andıran Şenaylı  ve öğrenciler katıldı. 

Sergi açılışında konuşan ve organ bağışı noktasında insanları duyarlı olmaya davet eden Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ,  “Ülkemizde her yıl 3- 9 Kasım organ bağışı haftası olarak kutlanmakta. Üniversitemizde de hafta kapsamında Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrencilerimiz tarafından halkımızın organ bağışı konusunda bilinçlendirilmesi ve farkındalık oluşturulması amacıyla bir sergi düzenlendi. Resim sergisini çok anlamlı buluyorum. Sergide organ naklinin anlamını ve önemini anlatmak, organ bağışı bilincini geliştirmek, organ ve doku bağışı konusunda teşvik etmek gibi çok anlamlı fotoğraflar var. Öğrencilerimizin çeşitli gün ve haftalar vesilesi ile farkındalık oluşturacak çalışmalar gerçekleştirmesinden mutluluk duyuyorum. Bağışlanan her organın kurtarılan bir hayat olduğunu unutmamak gerekiyor. Organ nakli bekleyen binlerce hasta için umut olmak üzere tüm halkımızı organ ve doku bağışı konusunda daha bilinçli olmaya ve bağışta bulunmaya davet ediyor, serginin açılmasında emeği geçen  başta öğrencilerimiz olmak üzere çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyor, herkese sağlıklı ve mutlu günler diliyorum ”dedi.