Eğitim
Giriş Tarihi : 01-10-2021 21:14   Güncelleme : 01-10-2021 21:14

BOZOK ÜNİVERSİTESİ: ÜNİVERSİTEMİZDE MEZUNİYET COŞKUSU DEVAM EDİYOR

Üniversitemiz Mühendislik-Mimarlık ve Spor Bilimleri Fakülteleri ile Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunda 2020-2021 akademik yılı lisans eğitimlerini başarıyla tamamlayan öğrenciler düzenlenen mezuniyet törenleriyle diplomalarını aldı

BOZOK ÜNİVERSİTESİ: ÜNİVERSİTEMİZDE MEZUNİYET COŞKUSU DEVAM EDİYOR

Üniversitemiz Mühendislik-Mimarlık ve Spor Bilimleri Fakülteleri ile Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunda 2020-2021 akademik yılı lisans eğitimlerini başarıyla tamamlayan öğrenciler düzenlenen mezuniyet törenleriyle diplomalarını aldı.

Erdoğan Akdağ Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen mezuniyet törenine Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Şenol Akın, Prof. Dr. Güngör Yılmaz, Prof. Dr. Yücel Güney, Genel Sekreterimiz Prof. Dr. Uğur Kölemen,  Yozgat İl Emniyet Müdürü Murat Esertürk, Yozgat Gençlik ve Spor İl Müdürü Rasim Parlak, fakülte dekanları, öğretim elemanları, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan mezuniyet töreni Fakülte birincilerinin konuşmaları ile devam etti.

Üniversitemiz Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi dönem birincisi Muhittin Darı, Spor Bilimleri Fakültesi dönem birincisi Necdet Can Yücel ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu dönem birincisi Ayşegül İlgin yaptıkları konuşmalarda: “Heyecan ve umutla nice hayalleri gerçekleştirmek üzere geldiğimiz Yozgat Bozok Üniversitesi’nden aldığımız donanımlı eğitim ile insana hizmet etme ideallerini ve kültürel anlamda topluma katkı sağlamayı amaçlayan birer birey olarak ayrılıyoruz.

Üniversitemizin kıymetini artıracak kişiler bizleriz. “Önce kendini sevmekle işe koyul” sözünden yola çıkarak benimseyeceğimiz bu düşünce ile üniversite sonrası yaşamımızdaki azimli, disiplinli ve öz güvenli tutumumuzu sürdürebiliriz. 

Üniversitemiz Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zakir Taş yaptığı konuşmada: “Yozgat Bozok Üniversitesi Mühendislik- Mimarlık Fakültesinden mezun olan 411 mimar, mühendis ve şehir-bölge plancılarımızın sevincini paylaşmak,  fakültemizin ülkemize kazandıracağı mezunlarımızı şerefle uğurlamak için bir aradayız ”dedi.

Prof. Dr. Taş konuşmasını şöyle sürdürdü:  “Bugün mezun olan genç mühendis, mimar ve şehir-bölge planlamacıları öğrencilerimiz, bundan sonraki yolunuzu sadece aklın, vicdanın ve bilimin aşığı aydınlatsın. Unutmayın ki, dürüst, çalışkan ve üretken insan bir değerdir.  Sizleri; bugünlere kadar her türlü fedakarlığı göğüsleyerek yetiştiren ailenizi, ülkenizi ve üniversitenizi unutamamanızı talep ediyor,  bundan sonraki hayatınızda hepinize üstün başarılar diliyorum.

Üniversitemiz Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof.

Mehmet Güçlü de mezuniyet töreninde yaptığı konuşmada: “Spor Bilimleri Fakültemizde 4 yıllık süre zarfında bilgi birikim ve tecrübelerimizi öğrencilerimize en iyi şekilde aktarmaya çalıştık. Türk örf ve adetlerine İslam ahlakına uygun bireyler olarak yetiştirmeye gayret ettik. Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda bu vatana Yüce Türk Milletine ve dünya insanlığına hizmet sunacağınıza inancım tamdır. Bu duygularla mezuniyetiniz hayırlı, yolunuz ve bahtınız açık olsun”  dedi. 

Üniversitemiz Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Gülşah Kaya da yaptığı konuşmada : “Değerli mezunlarımız bugün birçok başlangıcın yaşandığı bir gün. Bugünden itibaren yepyeni yaşam deneyimlerini içinde barındıran bir süreç başlıyor. Her şeyden önce bugün hak ettiğiniz diplomalar aynı zamanda sizlere çok önemli sorumluluklar yüklüyor. Var olan becerilerinizi geliştirmek yeni beceriler kazanmak için kendinizi geliştirmeye devam edin. Her ne iş yapıyorsanız, elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalışın. Bugüne kadar yanınızda olan hocalarınızın bundan sonrada yanınızda olacağına, meslek hayatınızda desteklerini esirgemeyeceğine emin olabilirsiniz.

Emeklerinizin ve emeklerimizin karşılığını aldığımız bu güzel günde hepinizi tekrar tebrik ediyor, yaşamınızın yeni dönemine sizleri bilim ışığında iyi dilekler ve sevgiyle uğurluyoruz ”dedi.

Mezuniyet töreninde konuşlan Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ, salgın dolayısıyla uzun süre hasret kaldığımız ülkemizin yarınları, geleceği, gözbebeği olan gençlerimizi yeniden Üniversitemizde, mezuniyet töreninde kısa bir sürede olsa görmekten mutluluk duyduğunu söyledi. 

Başarının mimarları olan öğrencilerin, öğrenci olmanın gereklerini ve gerekliliklerini yerine getirerek Üniversitemizden aldıkları eğitim ile donanımlı bir şekilde mezun olmanın haklı gururunu yaşadıklarını belirten Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ, “Bu ülkenin yarınları ve geleceği olan gençlerimiz Üniversitemizde mezun oluyorlar. Bundan sonraki yaşantılarında kendilerine bir hedef belirleyerek bir başarı hikâyesi yazmak için mücadele verecekler. Mezun olan gençlerimiz öncelikle kendilerine bir hedef ve ideal belirlemeli ve belirledikleri hedefe ulaşmak için çaba ve gayret göstermeli.

Dr. Ahmet Karadağ konuşmasının devamında şunları söyledi: “Yapacağınız her işte kendinize güvenin ve kendinizle barışık olun. Benmerkezci olmayıp vatana hizmet etme ve değer katma odaklı bir düşünce ile meslekte en iyi olmaya ve sürekli kendinizi geliştirmeye gayret edin. Sizlerin meslek hayatınızdaki başarıları bizler için iftihar kaynağıdır. Bu duygularla başarının arkasındaki gizli kahramanlar olan öğrenci ailelerini ve öğrencileri geleceğe hazırlayan akademisyenlerimizi emek ve çabalarından dolayı tebrik ediyorum.  Mezun olan tüm öğrencilerimizin yolu ve bahtı açık olsun.” ifadelerini kullandı.

Tören, dereceye giren öğrencilere diplomalarının verilmesi ve kep atma ile sona erdi.

.