Eğitim
Giriş Tarihi : 13-07-2021 02:44   Güncelleme : 13-07-2021 02:44

BOZOK ÜNİVERSİTESİ: ÜNİVERSİTEMİZDE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN MEVLİD-İ ŞERİF OKUNDU

Beşinci yılını idrak ettiğimiz 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Haftası programları kapsamında hain darbe girişimde vatanını, milletini, bayrağını ve ülkesinin diğer tüm değerlerini savunurken şehit olan kahramanlarımız için Üniversitemiz Erdoğan Akdağ Camiinde öğle namazı öncesinde Bilal Şahin İlahiyat Fakültesi Öğr

BOZOK ÜNİVERSİTESİ: ÜNİVERSİTEMİZDE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN MEVLİD-İ ŞERİF OKUNDU

Beşinci yılını idrak ettiğimiz 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Haftası programları kapsamında hain darbe girişimde vatanını, milletini, bayrağını ve ülkesinin diğer tüm değerlerini savunurken şehit olan kahramanlarımız için Üniversitemiz Erdoğan Akdağ Camiinde öğle namazı öncesinde Bilal Şahin İlahiyat Fakültesi Öğr. Gör. Yasin Cenan, Öğr. Gör. Talha Erdem, Öğr. Gör. Muhammed Ali Erdal,  Erdoğan Akdağ Camii İmam Hatibi İbrahim Gökberk Güler, Bilal Şahin İlahiyat Camii İmam Hatibi Fatih Duyar, ve Bilal Şahin Cami Müezzini Rasul Tekin  tarafından Mevlid-i Şerif okundu.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Yozgat İl Emniyet Müdürü Murat Esertürk, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Şenol Akın ve Prof. Dr. Güngör Yılmaz, Genel Sekreter Prof. Dr. Uğur Kölemen, fakülte dekanları, birim amirleri, akademik ve idari personelimizin katıldığı Mevlid-i şerifin ardından,  bu güzel vatan uğruna kanlarıyla tarih yazan; bayrağımıza, bağımsızlığımıza, ezanımıza sahip çıkmak için şehadete yürüyen 251 şehidimiz ve hain darbe girişimlerinin bir daha yaşanmaması için dualar  edildi.