Eğitim
Giriş Tarihi : 14-12-2021 02:06   Güncelleme : 14-12-2021 02:06

BOZOK ÜNİVERSİTESİ: ÜNİVERSİTEMİZ TIP FAKÜLTESİ HASTANESİ’NDE KRİTİK NÖROLOJİK HASTALIK İZLEM ÜNİTESİ HİZMETE AÇILDI

ÜNİVERSİTEMİZ TIP FAKÜLTESİ HASTANESİ'NDE KRİTİK NÖROLOJİK HASTALIK İZLEM ÜNİTESİ HİZMETE AÇILDI

BOZOK ÜNİVERSİTESİ: ÜNİVERSİTEMİZ TIP FAKÜLTESİ HASTANESİ’NDE KRİTİK NÖROLOJİK HASTALIK İZLEM ÜNİTESİ HİZMETE AÇILDI

Modern tıbbın bütün imkânları kullanılarak bölge halkına kaliteli sağlık hizmeti sunmayı amaçlayan Üniversitemiz Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde Kritik Nörolojik Hastalık İzlem Ünitesi hizmete açıldı.

Yoğun Bakım ünitelerindeki nörolojik komplikasyonlara hızlı müdahale edebilmek amacıyla kurulan Kritik Nörolojik Hastalık İzlem Ünitesi’nin açılışına Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ferit Çiçekçioğlu, Hastane Başhekimi Prof. Dr. Arif Osman Tokat, Nöroloji Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Nermin Tanık, öğretim üyeleri ve hastane çalışanları katıldı.

Kritik Nörolojik Hastalık İzlem Ünitesi hakkında bilgi veren Nöroloji Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Nermin Tanık, ünitenin nöroloji hastalarına birinci basamak yoğun bakım ünitesi olarak hizmet verdiğini belirtti. Özellikle asistan eğitimi içinde gerekli bir ünite olduğuna dikkat çeken Doç. Dr. Nermin Tanık, ünitenin sağlık anlamında önemli bir açığı kapatacağını dile getirdi.

Üniversitemiz Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Arif Osman Tokat, Kritik Nörolojik Hastalık İzlem Ünitesi’nin hem nörolojik servisine hem de üniversite hastanesine hayırlı ve uğurlu olması temennilerinde bulundu.

Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ, yaptığı konuşmada Üniversitemizin her alanda büyüdüğü ve geliştiğini ifade ederek Araştırma ve Uygulama Hastanemizde de çağın gerektirdiği önemli değişim ve dönüşümlerin yaşandığını belirtti. Rektör Karadağ konuşmasını şöyle sürdürdü: “Üniversite olarak eğitim-öğretimde iddialı ve prestijli bir süreci yönetirken diğer taraftan tıp fakültemiz ve hastanemiz özelinde de yeni açılımlar yaşanmaktadır. Bir taraftan dekanlığımız, diğer taraftan başhekimliğimiz çok değerli hocalarımızla birlikte kendi birimlerinde olmayan ama potansiyel arz eden imkânları da oluşturarak yeni ünitelerin açılmasına vesile oluyorlar. Burada geleceğin alanında uzman doktorları yetiştiriliyor. O açıdan bu birimlerin olması çok elzem. Onların daha donanımlı yetişmeleri noktasında bu tür birimlerin önemli olmasının yanında özellikle kronik ve yoğun bakıma gelen hastalara hemen müdahale edilmesi açısından bu birimler oldukça önem arz etmektedir.

Başta nörolojideki tüm hocalarıma emek ve çabalarından dolayı teşekkür etmek istiyorum. Bu bir çalışmanın, bir emeğin ve gayretin ürünü. Ayrıca başhekimliğimize ve çalışanlarına böylesine önemli bir birimin açılmasında katkı sundukları için teşekkür etmek istiyorum. Dolayısıyla bu ünite hem eğitim öğretime önemli katkılar sunacak hem de Yozgat’ımıza katkı sunacaktır.”

Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ ve beraberindekiler açılışı yapılarak hizmete sunulan Kritik Nörolojik Hastalık İzlem Ünitesi’ni gezerek incelemelerde bulundu.