Eğitim
Giriş Tarihi : 16-09-2021 10:23   Güncelleme : 16-09-2021 10:23

BOZOK ÜNİVERSİTESİ: ÜNİVERSİTEMİZ RADYO-TV PROGRAMI ÖĞRENCİLERİ TARAFINDAN ÇEKİLEN FİLM ULUSLARARASI FİLM FESTİVALİ SEÇKİSİNE KABUL EDİLDİ.

Üniversitemiz Yozgat Meslek Yüksekokulu Radyo Tv programı öğrencileri tarafından çekilen ‘Sana Masal Anlatmıyorum’ adlı belgesel film İngiltere’de düzenlenen uluslararası The Lift-Off Sessions Film Festivali’nin resmi seçkisine kabul edildi

BOZOK ÜNİVERSİTESİ: ÜNİVERSİTEMİZ RADYO-TV PROGRAMI ÖĞRENCİLERİ TARAFINDAN ÇEKİLEN FİLM ULUSLARARASI FİLM FESTİVALİ SEÇKİSİNE KABUL EDİLDİ.

Üniversitemiz Yozgat Meslek Yüksekokulu Radyo Tv programı öğrencileri tarafından çekilen ‘Sana Masal Anlatmıyorum’ adlı belgesel film İngiltere’de düzenlenen uluslararası The Lift-Off Sessions Film Festivali’nin resmi seçkisine kabul edildi.

Yozgat Meslek Yüksekokulu Radyo Tv programı Öğr. Gör. Batuhan Kalaycı’nın yönetmenliğini üstlendiği ve Sma hastası yedi yaşındaki Umutcan’ın yaşamını konu alan belgesel film iki yılda tamamlandı. Sma hastalığı konusunda toplumu bilinçlendirmek ve farkındalık kazandırmak amacıyla beyaz perdeye taşınan filmin çekimleri  ise Antalya’da yapıldı.

Film, festival seçkisinin ardından İngiltere’de izleyici ödüllerine de sunulacak olup bir kez daha başarılı bulunması halinde Pinewood stüdyolarında gösterilmeye hak kazanacak.

The Lift-Off Sessions Film Festivali’nin resmi seçkisine kabul edilen belgesel film çalışması dolayısıyla Üniversitemiz Öğretim Görevlisi Batuhan Kalaycı ve öğrencileri tebrik eden Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ “Üniversitemizin her alanda görünür olması bizleri sevindiriyor. Üniversitemiz dün olduğu gibi bugün de ulusal ve uluslararası platformlarda adını sıkça duyuracaktır. Çekilmiş olan belgesel film dolayısıyla Öğretim Görevlisi Batuhan Kalaycı ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Festivalden büyük başarılarla döneceklerine yürekten inanıyorum.” dedi.