Eğitim
Giriş Tarihi : 29-11-2021 20:26   Güncelleme : 29-11-2021 20:26

BOZOK ÜNİVERSİTESİ: ÜNİVERSİTEMİZ İLE PAKİSTAN LAHORE ÜNİVERSİTESİ ARASINDA MUTABAKAT ZAPTI İMZALANDI

ÜNİVERSİTEMİZ İLE PAKİSTAN LAHORE ÜNİVERSİTESİ ARASINDA MUTABAKAT ZAPTI İMZALANDI

BOZOK ÜNİVERSİTESİ: ÜNİVERSİTEMİZ İLE PAKİSTAN LAHORE ÜNİVERSİTESİ ARASINDA MUTABAKAT ZAPTI İMZALANDI

Yozgat Bozok Üniversitesi ile Pakistan’ın Government College Lahore Üniversitesi (GCU)  arasında  yapılacak karşılıklı işbirliğine ilişkin mutabakat zaptı imzalandı.

Üniversitemiz ile Lahor Üniversitesi arasında gerçekleştirilen çevrimiçi imza törenine Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Şenol Akın, Government College Lahore Üniversitesi (GCU) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Asghar Zaidi, Government College Lahore Üniversitesi Endüstriyel Biyoteknoloji Enstitüsü Direktörü Prof. Dr. Muhammad Nauman Aftab, Lahor Başkonsolosumuz Emir Özbay ve Lahor’daki Yunus Emre Enstitüsü Türk Kültür Merkezi Müdürü Ulaş Ertaş katıldı.
Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Yükseköğretim kurumlarının uluslararasılaşma hedefleri doğrultusunda yapılan bu tür işbirlikleri önem arz ettiğini söyledi. 

Pakistan Government College Lahore Üniversitesi (GCU) arasında yapılan  mutakabat zaptı ile iki üniversite arasında  akademisyen değişimi, ortak araştırma projeleri, ortak öğretim ve/veya öğrencilerin gözetimi, çalıştaylara veya konferans günlerine ortak katılım, öğrenci hareketliliği ve olası öğrenci değişimi ve  öğrencilerin her kurumun ev sahipliği yaptığı Yurtdışı Eğitim programlarına katılımını  kapsadığını belirten Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ,  “Yozgat Bozok Üniversitesi‘nin uluslararası arenada görünürlüğünün arttırılması adına önemli  bir mutabakat imzaladık. Üniversitemiz uluslararasılaşma konusunda bir süredir yürüttüğü faaliyetlere yeni açılımlar getirerek devam etmektedir. İmzalanan mutabakatla birlikte dünyanın köklü üniversitelerinden biri olan Lahor Üniversitesi ile her alanda ciddi bir işbirliği ve alıveriş olacaktır. İmzalanan mutabakatın her iki taraf için de hayırlı olmasını diliyorum” dedi.