Eğitim
Giriş Tarihi : 09-11-2021 17:43   Güncelleme : 09-11-2021 17:43

BOZOK ÜNİVERSİTESİ: TÜBİTAK 2209-A ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJELERİNDE ÜNİVERSİTEMİZ ÖĞRENCİLERİNİN BAŞARILARI KATLANARAK ARTIYOR

TÜBİTAK 2209-A ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJELERİNDE ÜNİVERSİTEMİZ ÖĞRENCİLERİNİN BAŞARILARI KATLANARAK ARTIYOR

BOZOK ÜNİVERSİTESİ: TÜBİTAK 2209-A ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJELERİNDE ÜNİVERSİTEMİZ ÖĞRENCİLERİNİN BAŞARILARI KATLANARAK ARTIYOR

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı tarafından yürütülen “2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı” 2021/1 dönemi kapsamında yapılan başvuruların destek sonuçları açıklandı.

Üniversitemiz Fen-Edebiyat Fakültesi’nden 4,  Ziraat Fakültesi’nden 5, Mühendislik-Mimarlık Fakültesi’nden 2, Sağlık Bilimleri Fakültesi’nden 7, Veteriner Fakültesi’nden 5, Boğazlıyan MYO’dan 10, Yozgat MYO’dan 2 ve Akdağmadeni MYO’dan 1 olmak üzere  toplamda 36 proje, TÜBİTAK 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destek Programı” kapsamında kabul edildi.

TÜBİTAK ‘Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Desteği’ programında Yozgat Bozok Üniversitesi’nden 2020/1. Dönemde 4 öğrenci projesi, 2020 yılı ikinci dönem proje destek programında ise 10 öğrenci projesi kabul edilmişti. 2021 yılı itibari ile ilk dönem çağrısında 36 öğrencimizin projesi kabul edilerek öğrenci projelerinde % 350’yi aşan bir başarı oranı yakalandı.

Konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ şunları söyledi: “Kısa sürede çok büyük mesafeler kat eden, kararlılıkla gelişen ve büyüyen Yozgat Bozok Üniversitesi akademiaya değer katan önemli bir bilim yuvası olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Bulunduğumuz coğrafyada, bilime, sanata, sosyo-kültürel değerlere evrensel anlamda tüm insanlığa artı değer katarak geleceğimiz olan gençleri merkeze alan bir yapıda eğitim-öğretim süreçlerini başarılı şekilde yürütmeye çalışıyoruz. TÜBİTAK 2209-A öğrenci projelerindeki başarı da gösteriyor ki inanarak, azimle çalışılırsa başarı muhakkak beraberinde gelecektir.” dedi. 

Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ, üniversite olmanın gereklerinden birisinin de bilimsel çalışmalara ağırlık vermek olduğunu ifade ederek, “Yürütülen tüm bilimsel faaliyetlerde akademisyenlerimizin ve öğrencilerimizin yanındayız ve kendilerini destekliyoruz. Öğrencilerimizin geleceğe dönük projeler üretmeleri noktasında kendilerini kanıtlama imkânı buluyor. Bu vesile ile TÜBİTAK 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destek Programı kapsamında projeleri kabul edilen öğrencilerimizi, danışman hocalarımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.