Eğitim
Giriş Tarihi : 17-05-2021 18:13   Güncelleme : 17-05-2021 18:13

BOZOK ÜNİVERSİTESİ: TÜBİTAK 2209-A ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJELERİ DESTEK PROGRAMINDA ÜNİVERSİTEMİZ ÖĞRENCİLERİNİN BAŞARISI

“TÜBİTAK 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destek Programı” 2020/2

BOZOK ÜNİVERSİTESİ: TÜBİTAK 2209-A ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJELERİ DESTEK PROGRAMINDA ÜNİVERSİTEMİZ ÖĞRENCİLERİNİN BAŞARISI

“TÜBİTAK 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destek Programı” 2020/2. Dönem Bilimsel Değerlendirme sonuçları açıklandı. Üniversitemiz Tıp Fakültesinden 5, Fen Edebiyat Fakültesinden 3,  Ziraat Fakültesinden 1 ve Mühendislik Mimarlık Fakültesinden 1 olmak üzere  toplamda 10 proje, TÜBİTAK 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destek Programı” kapsamında kabul edildi.
TÜBİTAK ‘Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Desteği’ programında Yozgat Bozok Üniversitesi’nden 2020/1. Dönemde 4 öğrencinin projesini kabul edilmişti. Yeni açıklanan 2020 yılı ikinci dönem proje destek programında ise 10 proje kabul edildi. Böylece, Üniversitemiz bir önceki döneme göre öğrenci projelerinde yüzde yüz artışla önemli bir başarı elde etti. 
Konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ şunları söyledi: “Kısa sürede çok büyük mesafeler kat eden, kararlılıkla gelişen ve büyüyen Yozgat Bozok Üniversitesi akademiaya değer katan önemli bir bilim yuvası olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Bulunduğumuz coğrafyada, bilime, sanata, sosyo-kültürel değerlere evrensel anlamda tüm insanlığa artı değer katarak geleceğimiz olan gençleri merkeze alan bir yapıda eğitim-öğretim süreçlerini başarılı şekilde yürütmeye çalışıyoruz. TÜBİTAK 2209-A öğrenci projelerindeki başarı da gösteriyor ki inanarak, azimle çalışılırsa başarı muhakkak beraberinde gelecektir.” dedi. 
Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ, üniversite olmanın gereklerinden birisinin de bilimsel çalışmalara ağırlık vermek olduğunu ifade ederek, “Yürütülen tüm bilimsel faaliyetlerde akademisyenlerimizin ve öğrencilerimizin yanındayız ve kendilerini destekliyoruz. Öğrencilerimizin geleceğe dönük projeler üretmeleri noktasında kendilerini kanıtlama imkânı buluyor. Bu vesile ile TÜBİTAK 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destek Programı kapsamında projeleri kabul edilen öğrencilerimizi, danışman hocalarımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.