Eğitim
Giriş Tarihi : 25-09-2021 01:40   Güncelleme : 25-09-2021 01:40

BOZOK ÜNİVERSİTESİ: REKTÖRÜMÜZ, YOZGAT VE SORGUN MYO’NUN MEZUNİYET SEVİNCİNE ORTAK OLDU

Rektörümüz Prof

BOZOK ÜNİVERSİTESİ: REKTÖRÜMÜZ, YOZGAT VE SORGUN MYO’NUN MEZUNİYET SEVİNCİNE ORTAK OLDU

Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Yozgat ve Sorgun Meslek Yüksekokullarında düzenlenen 2020-2021 akademik yılı mezuniyet törenlerine katılarak öğrencilerimizin mezuniyet coşkusuna ortak oldu.

İki ayrı mezuniyet töreninde konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ “Bugün pırıl pırıl genç yürekleri mezun etmenin, öğrencilerimizi ailelerine ve güzel ülkemize kazandırmanın onurunu, gururunu ve sevincini Yozgat Bozok Üniversitesi ailesi olarak hep birlikte yaşıyoruz. Mezun olan öğrencilerin beklentisi olan mezuniyet coşkusu sözünü yerine getirmenin de ayrıca mutluluğunu yaşıyor ve sizlerle paylaşıyoruz” dedi.

Rektörümüz konuşmasının devamında Yozgat Bozok Üniversitesi’ni akademiyaya daha güçlü hitap eden, hem eğitim-öğretim kalitesini sürekli artıran hem de bu süreçte akademik anlamda kendini daha da görünür kılan bir profile taşıdıklarını vurguladı.

Yozgat Bozok Üniversitesi’nin gelecek vizyonu ve stratejisini girişimci üniversite olarak planladığını belirten Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ: “Yozgat Bozok Üniversitesi ‘Karalılıkla Başarıya’ sloganı ile girişimci üniversite misyonu ve hedefleri çerçevesinde bölgesine ve ülkesine  çok büyük katkılar sunacaktır” dedi.

Rektörümüz mezun olmanın haklı gururunu yaşayan öğrencilerle ilgili şunları söyledi. “Gözbebeğimiz, geleceğimizin teminatı sevgili mezunlarımız. Sizler yarınımızın sahipleri ve ülkemizin geleceğisiniz. Sizlerden beklentimiz hayatınıza anlam ve değer katacak olan hayal ve hedeflerinizi emek ve gayretle hayata geçirerek bir başarı hikâyesine dönüştürmenizdir. Yozgat Bozok Üniversitesi ailesi olarak, bütün mezunlarımızın vatanımıza, milletimize, devletimize faydalı birer insan olarak çok önemli görevler üstleneceklerine inanıyoruz. Yolunuz, bahtınız açık, mezuniyetiniz kutlu olsun” ifadelerini kullandı.

Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ Yozgat ve Sorgun Meslek Yüksekokullarında dereceye giren öğrencilere plaketlerini takdim etti.

Mezun öğrenciler mezuniyet coşkusunu keplerini havaya atarak kutladı.