Eğitim
Giriş Tarihi : 10-08-2021 00:24   Güncelleme : 10-08-2021 00:24

BOZOK ÜNİVERSİTESİ: REKTÖRÜMÜZ ÜNİVERSİTE TV’DE YAYINLANAN “AKADEMİK GÜNDEM” PROGRAMINA KONUK OLDU

Rektörümüz Prof

BOZOK ÜNİVERSİTESİ: REKTÖRÜMÜZ ÜNİVERSİTE TV’DE YAYINLANAN “AKADEMİK GÜNDEM” PROGRAMINA KONUK OLDU

Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Üniversite TV‘de canlı olarak yayınlanan tercih sürecinde öğrencileri bilgilendiren “Akademik Gündem” eğitim programına konuk oldu.

Sinem Şahin moderatörlüğündeki programa canlı olarak bağlanan Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet KaradağYozgat Bozok Üniversitesi‘ni tercih etmek isteyen öğrenciler için üniversitemiz ve Yozgat’ı tanıtarak, üniversitemizin akademik, sosyal ve kültürel imkânları hakkında yol gösterici bilgiler paylaştı.

Yozgat Bozok Üniversitesi’nin 14 Fakülte, 4 Yüksekokul ve 8 Meslek Yüksekokulu ile bölgesinde güçlü ve marka üniversite olma yolunda hızla ilerlediğini dile getiren Rektörümüz, Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşma Projesi’ kapsamında kenevir alanında ihtisaslaşan üniversitemizin kısa, orta ve uzun vadedeki hedef ve çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Yozgat Bozok Üniversitesini, akademiaya çok güçlü hitap eden,  eğitim-öğretim süreçlerinde öğrenci odaklı olmayı içselleştirmiş, bu ülkenin yarınlarında söz sahibi olacak gençleri donanımlı şekilde yetiştirmeye çalışan, hedef ve başarı odaklı bir üniversite olarak tanımlayan Rektörümüz “Hayallerimiz ve hedeflerimiz var.

Bölgesine ve ülkesine değer katan hatta bu çerçevede ürettiği bilgiyi insanlığın hizmetine sunan üniversitemiz, marka bir üniversite olma yolunda hızla ilerlemektedir” dedi.

Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ eğitim-öğretim odaklı ve bilim üretme temelli önemli iki ayağı bulunan Yozgat Bozok Üniversitesi’nin ihtisas üniversitesi olması nedeniyle girişimci odaklı üçüncü bir sacayağı olduğuna dikkat çekti. Yozgat Bozok Üniversitesi’nin gelecek vizyonu ve stratejisini girişimci üniversite olarak planladığını belirten Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ: “Kenevirin bütün biyokütlesini ekonomiye kazandırma çabasıyla çeşitli ürün ve prototipler ortaya koyduk. Bizi tercih edecek olacak öğrencilere ihtisas üniversitesi olmanın ayrıcalık ve sorumlulukları beraberinde prestijli ve ekonomiye değer katacak kenevir bitkisinin sosyal, temel bilimler, tıp ve mühendislik alanları gibi geniş yelpazeye hitap etmesi anlamında girişimci üniversite misyonu ve hedefleri çerçevesinde çok büyük katkılar sunacaktır” dedi.

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle birçok alanda ilkler yaşandığını, bu ilklerin en önemlisinin ise eğitim alanında olduğunu belirten Rektörümüz Prof.

Ahmet Karadağ, “Uzaktan Eğitim sürecinde Üniversite olarak kısa zamanda çok ciddi mesafe kat ettik. BOYSİS, BOZOK Mobil uygulaması, YOBUTV çevrimiçi video içerik platformu uygulamasını sadece öğrencilerimiz için değil öğretim elemanlarımızın da kullanımına sunduk. Mekân ve zaman tanımaksızın erişim sağlanabilen aynı zamanda da ölçme ve değerlendirme zafiyetlerinin önüne de geçen bir uzaktan eğitim sürecini başarılı şekilde yönettik. Bu yıl içinde örgün eğitimin yanında çevrimiçi eğitimle de kendinden söz ettiren iddialı bir üniversite olarak Yozgat Bozok Üniversitesi karşımıza çıkmakta” dedi.

Rektörümüz konuşmasının sonunda: “İnanmak başarmanın yarısıdır. Biz kararlılık ortaya koyarak başarıya odaklandık. Hedeflerimize yönelik idealleri olan bir üniversiteyiz. Orta Anadolu’da barınma problemi olmayan huzurlu ve mütevazi  bir şehirde amatör ruhu kaybetmemiş akademik ve idari personeliyle eğitim-öğretim süreçlerine ve geleceğe odaklanmış, ulaşımda fırsat ve ayrıcalıkları olan, Yozgat Bozok Üniversitesi‘nde öğrencilerimizi başarı hikayesi yazmaya davet ediyorum.

Kendisine belirlemiş olduğu hedefle hayallerinin peşinden koşan başarıya odaklanmış bir öğrenci, kesinlikle ve kesinlikle bir başarı hikâyesi yazacaktır. Ben gençlerimizden bir rektör olarak böyle bir yol haritası çizmeleri durumunda her nereyi tercih edecek olurlarsa olsunlar kesinlikle en iyi bir şekilde eğitim-öğretim süreçlerini tamamlayarak alanlarında başarılı birer meslek erbabı olacaklarına inanıyorum” şeklinde konuştu.

 

.