Eğitim
Giriş Tarihi : 16-09-2021 20:46   Güncelleme : 16-09-2021 20:46

BOZOK ÜNİVERSİTESİ: REKTÖRÜMÜZ, TIP FAKÜLTESİNDE EĞİTİM ÖĞRETİM SÜREÇLERİNE İLİŞKİN TOPLANTI DÜZENLEDİ

Rektörümüz Prof

BOZOK ÜNİVERSİTESİ: REKTÖRÜMÜZ, TIP FAKÜLTESİNDE EĞİTİM ÖĞRETİM SÜREÇLERİNE İLİŞKİN TOPLANTI DÜZENLEDİ

Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ Tıp Fakültesini öğretim elemanları ile bir araya gelerek 2021-2022 eğitim öğretim dönemi eğitim süreçlerinin planlaması yönetilmesi ve ortak akıl ile oluşturulacak yol haritasına ilişkin istişare toplantısı düzenledi.

Tıp Fakültesi Konferans Salonunda düzenlenen toplantının açılış konuşmasını Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ferit Çiçekçioğlu yaptı. Zorlu pandemi sürecinde değerli öğretim elemanlarının göstermiş olduğu üstün gayret ve çabalardan dolayı teşekkür eden Prof. Dr. Çiçekcioğlu, yüz yüze eğitim için alınan tedbir ve önlemlere ilişkin bilgilendirmede bulundu.

Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ 2021-2022 eğitim öğretim dönemi öncesi eğitim öğretim süreçlerinde nelere dikkat edilmeli, nasıl bir yol haritası izlenmeli, eğitim öğretime yönelik talep ve beklentiler neler gibi soruları ortak aklı çalıştırarak değerlendirilmesi ve istişare edilmesi adına bir araya gelerek böyle bir toplantı düzenlediklerinin altını çizdi.

Tıp Fakültesi özelinde salgın sürecinde eğitim öğretim süreçlerinin başarılı bir şekilde yürütüldüğüne dikkat çeken Rektörümüz Prof. Dr Ahmet Karadağ, çevrimiçi eğitimde de uygulamalı birimlerin çok daha elzem olduğu bir alanda yüz yüze eğitimi aratmayacak bir anlayışla  bu süreci çok daha başarılı şekilde yönettiklerini dile getirdi.

Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ konuşmasının devamında : “Akademiada eğitim öğretim süreçlerinin sürdürülmesinde akademik nosyonu olan, akademik anlayışa haiz hocalar sorumluluklarının  bilincindeler. Geleceğin hekimlerini yetiştiriyorsunuz. Bu anlamda gerek Temel Tıp Bilimleri gerekse de Klinik Tıp Bilimlerinde  eğitim öğretim süreçlerinin daha iyi yönetmenin, iddialı olmanın cazibesi ve sorumluluğu içinde olmalıyız. Akademianın temelinde  tedricilik, güncelleme, yenileme ve sorgulama vardır. Dolayısıyla eğitim öğretim süreçlerini yönetmede olmazsa olmazımız kendimizi yenilemek güncellemek olmalı. Bizlere katkı sunan, değer atfeden, önemseyen, bizleri görünür kılan ve marka üniversite hüviyetine ulaşmada çaba sarf eden siz değerli çalışma arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. İhtisas üniversitesi olarak inanç ve kararlılıkla her daim eğitim öğretimde kaliteyi artıran, en iyisini hedefleyen bir başarı hikayesiyle Yozgat Bozok Üniversitesini örnek alınacak bir konuma hep birlikte taşıyacağız” ifadelerini kullandı.

Rektörümüz Tıp Fakültesi Öğretim elemanlarına geniş yelpazede kullanımı mümkün olan mucizevi bitki  kenevirin klinik boyutları ile ilgili bilimsel anlamda katkı sunmaları çağrısında bulundu.

Toplantı, Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ’ın, eğitim öğretim süreçlerine ilişkin öğretim üyelerinin beklenti, görüş ve önerilerini dinlemesinin ardından sona erdi.