Eğitim
Giriş Tarihi : 02-09-2021 19:47   Güncelleme : 02-09-2021 19:47

BOZOK ÜNİVERSİTESİ: REKTÖRÜMÜZ TEKNOFEST 2021 YARIŞLARI ÖNCESİ ÜNİVERSİTEMİZ BEEM TAKIMI İLE BİR ARAYA GELDİ

TEKNOFEST 2020’de Robotaksi Binek Otonom Araç yarışlarında önemli bir başarı elde eden Üniversitemiz BeeM Takımı, bu yılki yarışlara da iddialı hazırlanıyor

BOZOK ÜNİVERSİTESİ: REKTÖRÜMÜZ TEKNOFEST 2021 YARIŞLARI ÖNCESİ ÜNİVERSİTEMİZ BEEM TAKIMI İLE BİR ARAYA GELDİ

TEKNOFEST 2020’de Robotaksi Binek Otonom Araç yarışlarında önemli bir başarı elde eden Üniversitemiz BeeM Takımı, bu yılki yarışlara da iddialı hazırlanıyor. 

146 başvuru arasından ilk 24’e kalarak finalist olma hakkı kazanan BeeM takımı, bu yılki yarışmalara otonom sistem yazılımları ve yapay zekâ ile çalışan elektrikli araç ile katılacak.

Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ, bu yıl 13-17 Eylül 2021 tarihleri arasında  Kocaeli Gebze Bilişim Vadisinde yapılacak olan TEKNOFEST 2021 Robotaksi Binek Otonom Araç yarışları öncesi BeeM takımı üyeleri ile bir araya geldi. 

TEKNOFEST 2021 Robotaksi Binek Otonom Araç yarışları için üniversitemiz BeeM takımı tarafından tasarlanan elektrikli aracın insansız, belirli parkur içerisinde hem levha hem de trafik ışığı tanıma şerit takibi ve otonom park özelliği gibi bir çok özelliği ile dikkat çektiğini belirten Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ, “Geçtiğimiz yıl büyük bir başarıya imza atan BeeM takımımız 9 ay boyunca büyük bir özveri ile çalışarak bir çok özelliği bulunan yeni bir elektrikli araç tasarladı. İnanıyorum ki BeeM takımı kararlılıkla çıktıkları bu yolda bu sene daha büyük bir başarı elde edecektir. Üniversitemiz Elektrik-Elektronik Mühendisliği öğrencileri tarafından Dr. Öğr. Üyesi Emrah Çetin danışmanlığında kurulan BeeM takımını “Milli Teknoloji Hamlesi”ne yaptıkları katkılardan dolayı tebrik ediyor, takım üyelerine yarışma öncesi başarılar diliyorum” dedi.