Eğitim
Giriş Tarihi : 17-12-2021 02:02   Güncelleme : 17-12-2021 02:02

BOZOK ÜNİVERSİTESİ: REKTÖRÜMÜZ PROF. DR. AHMET KARADAĞ, ANADOLU AJANSI’NIN “YILIN FOTOĞRAFLARI” OYLAMASINA KATILDI

REKTÖRÜMÜZ PROF. DR. AHMET KARADAĞ, ANADOLU AJANSI'NIN "YILIN FOTOĞRAFLARI" OYLAMASINA KATILDI

BOZOK ÜNİVERSİTESİ: REKTÖRÜMÜZ PROF. DR. AHMET KARADAĞ, ANADOLU AJANSI’NIN “YILIN FOTOĞRAFLARI” OYLAMASINA KATILDI

Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Anadolu Ajansı’nın her yıl düzenlediği yaşam, spor ve haber kategorisinde yılın fotoğrafları oylamasına katıldı.

Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ, AA muhabirleri ve foto muhabirlerinin yurt içi ile yurt dışında çektiği fotoğrafları tek tek inceleyerek yaşam, spor ve haber kategorilerindeki fotoğraflara oy verdi.

Rektör Karadağ, Yaşam kategorisinde İsa Terli’nin “İstanbul ve Hilal”, Haber kategorisinde Neal Waters’ın “Orman’ın Acı Rengi”, Spor kategorisinde ise Ali Atmaca’nın “Şampiyon Mete Gazoz” fotoğraflarına oy kullandı.

Fotoğrafların hepsinin güzel olduğunu ve seçmekte zorlandığını belirten Rektörümüz Karadağ, foto muhabirlerine teşekkür etti.

Her bir fotoğrafın farklı olayları resmettiğini aktaran Karadağ, şöyle konuştu: “Her fotoğraftan insanların çıkaracağı dersler var diye düşünüyorum. Anadolu Ajansına tarihe, zamana tanıklığı ve sanatsal anlamda gösterdiği farkındalık için teşekkür ediyorum. Anadolu Ajansı, bilginin doğru ve tarafsız aktarılması noktasında görev ifa eden önemli bir kuruluşumuz. O açıdan Anadolu Ajansı’nın yaptığı hizmetlerle bundan sonraki süreçte de insanlığa önemli katkılar sunacağına inanıyorum.”