Eğitim
Giriş Tarihi : 20-08-2021 15:33   Güncelleme : 20-08-2021 15:33

BOZOK ÜNİVERSİTESİ: REKTÖRÜMÜZ ÇAMLIK TV EKRANLARINA KONUK OLDU

Rektörümüz Prof

BOZOK ÜNİVERSİTESİ: REKTÖRÜMÜZ ÇAMLIK TV EKRANLARINA KONUK OLDU

Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Çamlık TV’de yayınlanan “Murat Anar ile Rota Gündem” programına konuk oldu.

Murat Anar moderatörlüğündeki  canlı olarak yayınlanan programda Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet KaradağYozgat Bozok Üniversitesi‘ni ve Yozgat’ı tanıtarak, üniversitemizin akademik, sosyal ve kültürel imkânları hakkında bilgiler paylaştı.

Yozgat Bozok Üniversitesini, akademiaya çok güçlü hitap eden,  eğitim-öğretim süreçlerinde öğrenci odaklı olmayı içselleştirmiş, bu ülkenin yarınlarında söz sahibi olacak gençleri donanımlı şekilde yetiştirmeye çalışan, hedef ve başarı odaklı bir üniversite olarak tanımlayan Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ: “Değişen, dönüşen, yenilenen, güçlü, bölgesine ve ülkesine değer katan, ürettiği bilgiyi insanlığın hizmetine sunan, marka bir üniversite olma yolunda hızla ilerlemekteyiz” dedi.

Yozgat Bozok Üniversitesi’nin 14 Fakülte, 4 Yüksekokul ve 8 Meslek Yüksekokulu ile Orta Anadolu’da güçlü ve marka üniversite olma yolunda hızla ilerlediğini dile getiren Rektörümüz, açılan yeni bölüm ve programlar hakkında bilgiler verdi.

Varolan potansiyellerimizi harekete geçirerek ihtisas üniversitesi olmanın gerekliliklerini yerine getirme odaklı çalışmalar yaptıklarını dile getiren Rektörümüz, Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşma Projesi’ kapsamında endüstriyel kenevir alanında ihtisaslaşan üniversitemizin kısa, orta ve uzun vadedeki hedef ve çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Rektörümüz “İnanmak başarmanın yarısıdır. Biz kararlılık ortaya koyarak başarıya odaklandık. Hedeflerimize yönelik idealleri olan bir üniversiteyiz. Orta Anadolu’da barınma problemi olmayan huzurlu ve mütevazi bir şehirde amatör ruhu kaybetmemiş akademik ve idari personeliyle eğitim-öğretim süreçlerine ve geleceğe odaklanmış, ulaşımda fırsat ve ayrıcalıkları olan, Yozgat Bozok Üniversitesi‘nde öğrencilerimizi başarı hikayesi yazmaya davet ediyoruz. Yarınlarımız olan gençlerimizin hayalleri ve hedefleri doğrultusunda yapacakları tercihlerde amatör ruhu ıskalamayan, öğrenci odaklı, karalılıkla başarıya kilitlenmiş bir Yozgat Bozok Üniversitesi‘ni değerlendirmelerini isterim. Kendisine belirlemiş olduğu hedefle hayallerinin peşinden koşan başarıya odaklanmış bir öğrenci, kesinlikle ve kesinlikle bir başarı hikâyesi yazacaktır. Ben gençlerimizden bir yol haritası çizmeleri durumunda her nereyi tercih edecek olurlarsa olsunlar kesinlikle en iyi bir şekilde eğitim-öğretim süreçlerini tamamlayarak alanlarında başarılı birer meslek erbabı olacaklarına inanıyorum” şeklinde konuştu.