Eğitim
Giriş Tarihi : 12-08-2021 04:59   Güncelleme : 12-08-2021 04:59

BOZOK ÜNİVERSİTESİ: REKTÖRÜMÜZ AKİT TV‘DE YAYINLANAN “EĞİTİM ATLASI” PROGRAMINA KONUK OLDU

Rektörümüz Prof

BOZOK ÜNİVERSİTESİ: REKTÖRÜMÜZ AKİT TV‘DE YAYINLANAN “EĞİTİM ATLASI” PROGRAMINA KONUK OLDU

Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Akit TV‘de canlı olarak yayınlanan ve yükseköğretim kurumlarına tercih yapacak öğrencilere yönelik hazırlanan “Eğitim Atlası” programına konuk oldu.
İsmail Öz’ün hazırlayıp sunduğu programa çevrimiçi olarak katılan Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Yozgat Bozok Üniversitesi‘ni tercih etmek isteyen öğrenciler için üniversitemiz ve Yozgat’ı tanıtarak, üniversitemizin akademik, sosyal ve kültürel imkânları hakkında bilgiler aktardı. İhtisas alanımızla ilgili endüstriyel kenevir özelinde yapılan çalışmalar, projeler ve hedefler hakkında da  bilgilendirmelerde bulundu. Rektörümüz, kenevir özelinde üniversitemiz bünyesinde bölgesel kalkınma odaklı insanlığa ve ülke ekonomisine değer katacak kısa, orta ve uzun vadeli yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler paylaştı.
Yozgat Bozok Üniversitesi’nin gelecek vizyonu ve stratejisini girişimci üniversite olarak planladığını belirten Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ eğitim-öğretim odaklı ve bilim üretme temelli önemli iki ayağı bulunan Yozgat Bozok Üniversitesi’nin ihtisas üniversitesi olması nedeniyle girişimci odaklı üçüncü bir sacayağı olduğuna dikkat çekti.
Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Yozgat Bozok Üniversitesi’nin 14 Fakülte, 4 Yüksekokul ve 8 Meslek Yüksekokulu ile bölgesinde güçlü ve marka üniversite olma yolunda hızla ilerlediğini dile getirdi. Rektörümüz, üniversitemizin fiziki durumu, teknik altyapısı, öğretim kadrosu, akademik bölümleri yanında üniversitemizin sosyal imkânları, ulaşım ve barınma olanakları hakkında detaylı bilgiler verdi.
Öğrencilerin yorucu bir çalışma sonrası hak ettikleri bir tercih süreci yaşadıklarını belirten Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ, hedefe odaklanmanın başarıyı da beraberinde getireceğine vurgu yaptı. Rektörümüz: “Kendisine belirlemiş olduğu hedefle hayallerinin peşinden koşan başarıya odaklanmış bir öğrenci kesinlikle ve kesinlikle bir başarı hikâyesi yazacaktır. Ben gençlerimizden bir rektör olarak böyle bir yol haritası çizmeleri durumunda her nereyi tercih edecek olurlarsa olsunlar kesinlikle en iyi bir şekilde eğitim öğretim süreçlerini tamamlayarak alanlarında başarılı birer meslek erbabı olacaklarına inanıyorum” şeklinde konuştu.
Yozgat Bozok Üniversitesini, akademiaya çok güçlü hitap eden,  eğitim-öğretim süreçlerinde öğrenci odaklı olmayı içselleştirmiş, bu ülkenin yarınlarında söz sahibi olacak gençleri donanımlı şekilde yetiştirmeye çalışan, hedef ve başarı odaklı bir üniversite olarak tanımlayan Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ: “İnanmak başarmanın yarısıdır. Biz kararlı bir duruş ortaya koyarak başarıya odaklandık. Hedeflerimize yönelik idealleri olan bir üniversiteyiz. Orta Anadolu’da barınma problemi olmayan huzurlu ve mütevazi bir şehirde amatör ruhu kaybetmemiş akademik ve idari personeliyle eğitim-öğretim süreçlerine ve geleceğe odaklanmış, ulaşımda fırsat ve ayrıcalıkları olan, Yozgat Bozok Üniversitesi‘nde öğrencilerimizi başarı hikayesi yazmaya davet ediyorum” şeklinde öğrencilere çağrıda bulundu.