Eğitim
Giriş Tarihi : 22-10-2021 10:51   Güncelleme : 22-10-2021 10:51

BOZOK ÜNİVERSİTESİ: REKTÖRÜMÜZ AKDAĞMADENİ VE SARIKAYA’DA ORYANTASYON PROGRAMLARINA KATILDI

REKTÖRÜMÜZ AKDAĞMADENİ VE SARIKAYA’DA ORYANTASYON PROGRAMLARINA KATILDI

BOZOK ÜNİVERSİTESİ: REKTÖRÜMÜZ AKDAĞMADENİ VE SARIKAYA’DA ORYANTASYON PROGRAMLARINA KATILDI

18 Ekim Pazartesi günü eğitim-öğretime başlayan Üniversitemizde, aramıza yeni katılan öğrencilere yönelik olarak düzenlenen oryantasyon programları devam ediyor. 

Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ 2021-2022 eğitim-öğretim yılının başlaması dolayısıyla Akdağmadeni Sağlık Yüksekokulu, Akdağmadeni Meslek Yüksekokulu ve Sarıkaya Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu’nda aramıza yeni katılan öğrencilere dönük olarak düzenlenen oryantasyon programına katıldı.

Akdağmadeni ve Sarıkaya ilçelerinde düzenlenen oryantasyon programlarında konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ “uzun bir ayrılığın ardından sizlerle bir arada olmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşıyorum” diyerek sözlerine başladı. Rektör Karadağ konuşmasını şöyle sürdürdü: “Sevgili Öğrenciler Bozok diyarı Yozgat’a, Üniversitemize hoş geldiniz. Salgın döneminde yaşanan kısıtlamalar sizlerle bizi bir süre ayrı bıraksa da nihayet bugün yüz  yüze eğitime başlamaktan dolayı çok mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum. Dün sayıca azdık. Bugün biraz daha büyüdük. Aramıza, ailemize yeni katılan öğrencilerimiz var. Hepinize aramıza hoş geldiniz demek istiyorum.

Yozgat Bozok Üniversitesi, eğitim-öğretimde kalitesiyle, akademik anlamda genç ve dinamik kadrosu, ihtisas üniversitesi olmanın getirdiği ayrıcalıkları ile sürekli büyüyen, kendini yenileyen bir üniversitedir. Artık sizler de bu ailenin birer ferdi olarak sizlere sunulan imkân ve fırsatları en iyi şekilde değerlendireceğinize inanıyorum.

Bizler Üniversite yönetimi olarak görevi devraldığımız andan itibaren ortaya koyduğumuz temel bir hedefimiz vardı. İnanmak başarmanın yarısıdır. İnanan, hedefleri olan, hedefe odaklanan insan başarır demiştik. Ve “Kararlılıkla, Başarıya…” yürümeye azmetmiştik. Üniversitemiz bugün geldiği nokta itibariyle her alanda iz bırakacak kalıcı işler yapmaya devam ediyor. Akademyada bilimsel çalışmalarla adından söz ettirirken, ihtisaslaşma alanımız olan Endüstriyel Kenevir’le ilgili olarak ciddi bir mesafe almıştır. Sizlerin de hedefi, azmi, çabası olan gençler olarak çıktığınız bu yolda başarılı olacağınıza yürekten inanıyorum.

Hedefleriniz olsun, hayalleriniz olsun. Kararlı olduğunuz vakit aşamayacağınız engel, yapamayacağınız iş yoktur.

Yozgat Bozok Üniversitesi sizin ikinci yuvanızdır. Bizleri sizleri büyükleriniz olarak en iyiye, en güzele hazırlamakla yükümlüyüz. Sizleri bir yandan hayata hazırlarken, öte yandan ailenizin huzur ve sıcaklığını da aratmayacak bir yakınlık ve ilgiyi görecekseniz. Deneyimli akademik kadrosu, teknik donanımı ve fiziki altyapısı ile sizleri bu okullardan en iyi şekilde mezun etmenin gayreti içinde olacağız. ”

Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ konuşmasının sonunda, Yozgat Bozok Üniversitesi ailesine yeni katılan öğrencilerimizin yeni eğitim ve öğretim yılının başarılarla dolu geçmesi temennisinde bulundu.