Eğitim
Giriş Tarihi : 01-11-2021 20:20   Güncelleme : 01-11-2021 20:20

BOZOK ÜNİVERSİTESİ: RADYO-TV PROGRAMIMIZCA ÇEKİLEN BELGESEL FİLM BOLLYWOOD FİLM FESTİVALİNDEN KABUL ALDI

RADYO-TV PROGRAMIMIZCA ÇEKİLEN BELGESEL FİLM BOLLYWOOD FİLM FESTİVALİNDEN KABUL ALDI

BOZOK ÜNİVERSİTESİ: RADYO-TV PROGRAMIMIZCA ÇEKİLEN BELGESEL FİLM BOLLYWOOD FİLM FESTİVALİNDEN KABUL ALDI

Yönetmenliğini Üniversitemiz Yozgat Meslek Yüksekokulu Radyo TV programı Öğretim Görevlisi Batuhan Kalaycı ve öğrencileri tarafından çekilen ‘Sana Masal Anlatmıyorum’ adlı belgesel film Hindistan’da düzenlenen Uluslararası Bollywood Film Festivali’nden kabul aldı.

Yozgat Meslek Yüksekokulu Radyo TV programı Öğr. Gör. Batuhan Kalaycı’nın yönetmenliğini üstlendiği ve SMA hastası yedi yaşındaki Umutcan’ın yaşamını konu alan belgesel film iki yılda tamamlandı. SMA hastalığı konusunda toplumu bilinçlendirmek ve farkındalık kazandırmak amacıyla beyaz perdeye taşınan filmin çekimleri ise Antalya’da yapıldı.

Belgesel film önce İngiltere’den The Lift-Off Sessions Film Festivali’nin resmi seçkisine kabul edilirken şimdi de Hindistan’da Bollywood Film Festivali’nden kabul alarak büyük bir başarıya imza attı.

Bollywood İnternatıonal Film Festivali resmi seçkisine kabul edilen belgesel film çalışması dolayısıyla Üniversitemiz Öğretim Görevlisi Batuhan Kalaycı ve öğrencileri tebrik eden Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ “Üniversitemizin her alanda görünür olması bizleri sevindiriyor. Üniversitemiz dün olduğu gibi bugün de ulusal ve uluslararası platformlarda adını sıkça duyuracaktır. Büyük bir özveri ile çekilmiş olan belgesel film dolayısıyla Öğretim Görevlisi Batuhan Kalaycı’yı ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Festivalden büyük başarılarla döneceklerine yürekten inanıyorum.” dedi.