Eğitim
Giriş Tarihi : 12-06-2021 03:27   Güncelleme : 12-06-2021 03:27

BOZOK ÜNİVERSİTESİ: “OKUYOZ PROJESİ”NİN TEŞVİK ÖDÜLLERİ ÜNİVERSİTEMİZDEN

Yozgat Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünce hazırlanan Eğitim Stratejisinde Etkin Roller (ESER) projesi kapsamında başlatılan ‘OkuYoz Projesi’nde Nisan ve Mayıs aylarında en çok kitap okuyan öğrenci ve velilere düzenlenen törenle teşvik ödülleri verildi

BOZOK ÜNİVERSİTESİ: “OKUYOZ PROJESİ”NİN TEŞVİK ÖDÜLLERİ ÜNİVERSİTEMİZDEN

Yozgat Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünce hazırlanan Eğitim Stratejisinde Etkin Roller (ESER) projesi kapsamında başlatılan ‘OkuYoz Projesi’nde Nisan ve Mayıs aylarında en çok kitap okuyan öğrenci ve velilere düzenlenen törenle teşvik ödülleri verildi. 
Yozgat Valiliği konferans salonunda gerçekleştirilen ödül törenine, Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, Yozgat Valisi Ziya Polat, Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uçak,  Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Arif Hamdi Sazak, Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ, İl Emniyet Müdürü Murat Esertürk, İl Jandarma Alay Komutanı Ali Sefa Yılmaz , İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, dereceye giren öğrenciler ve veliler katıldı. 
ESER Projesi kapsamında hayata geçirilen ‘OkuYoz Projesi’ ile Yozgat genelinde okuma konusunda farkındalık oluşturmak, halkı okumaya teşvik etmek ve aynı zamanda çocuklara bu örnek alışkanlığı kazandırmak amacıyla düzenlenen proje, Haziran ayında sona erecek. 
İlk, orta, lise ve veli kategorisinde dereceye giren birinci, ikinci ve üçüncülere Nisan ve  Mayıs ayı teşvik ödülleri Üniversitemiz tarafından takdim edildi. 
Ödül töreni ile ilgili konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ,  Yozgat Valiliği ve Milli Eğitim Müdürlüğünce hazırlanan “OkuYoz Projesi” ile Yozgat genelinde okuma konusunda farkındalık oluşturmak, halkı okumaya teşvik ederek öğrencilerle birlikte velilerin de okumasını sağlamak amacıyla düzenlen projenin çok anlamlı ve değerli olduğunu söyledi. 
Bilgiye ulaşmanın en güvenilir yolunun kitap okumaktan geçtiğini vurgulayan Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ, “Bizler, ilk emri “Oku” olan bir inancın mensuplarıyız. Ecdadımız da her dönemde bilgiye ve okumaya önem vermiştir. Bu tür projelerle ilimizde ve ülkemizde kitap okuma alışkanlığının, bilgiye ve öğrenmeye olan ilginin daha da artmasını temenni ediyor, ödül almaya hak kazanan öğrencilerimizi ve velilerimizi tebrik ediyorum ”dedi.