Eğitim
Giriş Tarihi : 17-06-2021 01:37   Güncelleme : 17-06-2021 01:37

BOZOK ÜNİVERSİTESİ: İTALYA’DA DÜZENLENECEK FESTİVALE ÜNİVERSİTEMİZ RESMİ DESTEKÇİ OLARAK KATILIYOR

İtalya’da 1997 yılından itibaren devam eden “Religion Today Film Festivali”ne bu yıl Üniversitemiz resmi destekçi olarak katılacak

BOZOK ÜNİVERSİTESİ: İTALYA’DA DÜZENLENECEK FESTİVALE ÜNİVERSİTEMİZ RESMİ DESTEKÇİ OLARAK KATILIYOR

İtalya’da 1997 yılından itibaren devam eden “Religion Today Film Festivali”ne bu yıl Üniversitemiz resmi destekçi olarak katılacak. 

İngiltere Cambridge merkezli Fish and Art Vakfı ve İtalya ortaklığında devam eden Religion Today Film Festivali’ne bu yıl Üniversitemiz adına Yozgat Meslek Yüksek Okulu Radyo TV Programı katılım sağlayacak.

Her yıl İngiltere Ulusal Ajansı tarafından hibelendirilen uluslararası festival, Üniversitemizin dahil olmasıyla 20 Eylül-2 Ekim tarihleri arasında Radyo TV programından 10 öğrencimizi Italya’da ağırlayacak. Uluslararası Festivale katılım sağlayacak olan öğrencilerimiz Avrupa’nın birçok ülkesinden gelen sinema -televizyon çalışanları ile tanışacak, festivalde filmlerini yarıştırabilecek ve iş ağını geliştirebilecek. Öğrencilerimizin yol, konaklama, vize işlemleri dahil tüm masrafları yine festival komitesi tarafından karşılanacak. 

Yine bu kapsamda 2022 yılı Haziran ayı içerisinde festivalin ikinci ayağının Yozgat’ta gerçekleştirilmesi hedefleniyor. Bu çerçevede İngiltere ve İtalya’dan gelecek konuklar ile kısa film ve belgeseller yarışacak, film atölyeleri düzenlenecek. İngiltere Ulusal Ajansı’nın finanse ettiği projenin hem Türkiye hem de üniversite yürütücülüğünü ise Yozgat Meslek Yüksekokulu Öğr. Gör. Batuhan Kalaycı üstlenecek.

Düzenlenecek olan festivale katılım sağlanması dolayısıyla bir açıklama yapan Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Üniversitemizin her alanda olduğu gibi sanatın her dalında da önemli başarılara imza attığını ifade ederek şunları söyledi: “İtalya’da düzenlenecek olan “Religion Today Film Festivali”ne bu yıl Üniversitemiz resmi destekçi olarak kabul edildi. Festivale belli sayıda öğrencimiz katılacak ve önemli bir birikim ve tecrübe kazanacaklar. Bu önemli başarıdan dolayı başta Üniversitemiz adına projeyi yürütecek Öğretim Görevlisi Batuhan Kalaycı’ya teşekkür ediyor, festivalin başarılı geçmesini temenni ediyorum.”