Eğitim
Giriş Tarihi : 25-09-2021 01:33   Güncelleme : 25-09-2021 01:33

BOZOK ÜNİVERSİTESİ: İİBF 2020-2021 AKADEMİK YILI MEZUNLARI DÜZENLENEN TÖRENLE DİPLOMLARINI ALDI

Üniversitemiz 2020-2021 akademik yılı sonu lisans eğitimlerini başarıyla tamamlayan öğrencilerimizin mezuniyet heyecanı devam ediyor

BOZOK ÜNİVERSİTESİ: İİBF 2020-2021 AKADEMİK YILI MEZUNLARI DÜZENLENEN TÖRENLE DİPLOMLARINI ALDI

Üniversitemiz 2020-2021 akademik yılı sonu lisans eğitimlerini başarıyla tamamlayan öğrencilerimizin mezuniyet heyecanı devam ediyor. Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) öğrencilerimiz mezuniyet töreniyle mezun olmanın haklı gururunu yaşadı.

Erdoğan Akdağ Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen İİBF mezuniyet törenine Yozgat Valisi Ziya Polat, Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Güngör Yılmaz, İİBF Fakülte Dekanı Prof. Dr. Kürşad Zorlu, Üniversitemiz Genel Sekreteri Prof. Dr. Uğur Kölemen, öğretim elemanları, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan mezuniyet töreni Üniversitemiz tanıtım filmi gösterisi ile devam etti.

2020-2021 eğitim-öğretim dönemi İktisadi ve İdari Bilimler Fakülte birincisi Emine Şahan mezun olan öğrenciler adına konuşma yaptı. Şahan konuşmasında “İİBF mezunları olarak kazanmış olduğumuz deneyimlerle güzel ülkemizin geleceğinde rol almanın ve bu deneyimleri gelecek nesillere aktarmanın sorumluluğunu taşıyoruz” dedi.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakülte Dekanı Prof.

Kürşad Zorlu, 22 yıl önce ilk mezunlarını veren köklü bir fakülte olduklarını dile getirerek zorlu salgın süreci sonrası yeniden öğrencilerle bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Prof. Dr. Zorlu konuşmasında: “Yozgat Bozok Üniversitesi’nden sizleri mezun ederek devletimize, ailelerinize, kendi hayatınıza ve kariyer çizginize adım attığınız bu önemli günde burada olmak benim için çok daha farklı anlam taşıyor. Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Türk Öğün Çalış Güven’ düsturundan hareketle şanlı tarihimizin kazanımlarıyla her zaman övünçle yaşayacağız. Ama bu övüncü ayakta tutabilmek için her daim çalışmak mecburiyetindeyiz. Bizler Türkiye Cumhuriyeti devletinin birer vatandaşı olarak ve sizler bu ülkenin yarını gençler olarak çalışmaktan başka hiçbir çaremiz yok. Çalışmadığımız zaman da tarihte neler olduğunu ve bugün ülkemizin verdiği mücadeleyi bir arada değerlendirdiğinizde çok büyük anlamlar kazanıyor. Önünüzde aşılması zor engeller var. Zorlu bir rekabet sürecine giriyorsunuz. Ama çalışarak hedeflerimizi sağlam ve büyük tutarak varabildiğiniz noktayı daha ilerilere taşıyabilmek sizlerin ellerinde.Kendi öz benliğinizin ve yeteneklerinizin farkında olarak her daim ileriyi hedefleyin. Mezuniyetiniz hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ  Yozgat Bozok Üniversitesi‘nin akademyaya, bilim camiasına ve insanlığa kurulduğu yıldan bu tarafa çok önemli hizmetler yaptığını söyleyen Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ: “Hem eğitim-öğretimde hem akademyadaki bilimsel çalışmalarla Yozgat Bozok Üniversitesi, sürekli büyümekte ve gelişmektedir. Bir taraftan “Kararlılıkla, Başarıya…” sloganı ile akademyaya hitap etmenin ayrıcalıklarını ve sorumluluklarını yerine getiren, öte yandan bilimsel donanımını daha da artırma gayreti ve çabası içerisinde olan, eğitim öğretimde de gelişmeyi ve sürekli yeniliği öngören bir üniversite olarak Yozgat Bozok Üniversitesi karşınıza çıkıyor. Yozgat Bozok Üniversitesi bilginin teknolojiye dönüştüğü üniversite-sanayi işbirliğinin ete kemiğe büründüğü girişim odaklı bir üniversite olarak bölgenin ve ülkenin kalkınmasında önemli bir lokomotif güç.

İnanmak başarmanın yarısıdır. Buna odaklanınca başarı kaçınılmaz oluyor” ifadelerini kullandı.

Rektörümüz: “Yozgat Bozok Üniversitesi rahlesinden geçmiş pırıl pırıl gençlerimiz! Hayatın başka bir alanına yelken açıyorsunuz. Sizler yarınımızın sahipleri ve ülkemizin geleceğisiniz. Hayallerinizin peşinden koşun ve hayallerinizi içselleştirin. Güçlü ve muktedir devlet olmak kararlılık ve azimden geçer. Sizlerden beklentimiz hayatınıza anlam ve değer katacak olan hayal ve hedeflerinizi emek ve gayretle hayata geçirerek bir başarı hikâyesine dönüştürmenizdir. Yolunuz, bahtınız açık, mezuniyetiniz kutlu olsun” ifadelerini kullandı.

Yozgat Valisi Ziya Polat ileride mülki idare amirleri olacak mezunların bu gururlu ve mutlu günlerinde bir arada olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi. Vali Polat konuşmasında mezunlar arasından ileriki yıllarda Yozgat Valisi olarak görev yapacak bu öğrencileri bugünlere getiren ebeveynlerine ve eğitimlerinde her daim yanlarında olan öğretim elemanlarına ayrı ayrı teşekkür etti. Vali Polat mezun öğrencilere seslenerek şunları söyledi: “Siz değerli mezunlarımızdan ricam şu.

Devletimizin emrinden, milletimizin hizmetinden ayrılmamanızı bu hakları layıkıyla ödemenizi istiyorum. Her şey sizin içinizdeki cevherde saklı. Bu cevheri yine sizlerin parlatarak ortaya çıkarmanız lazım. Mutlu olacağınız meslekleri seçin, hocalarınızla irtibatı koparmayın. Yozgat’ın kültür elçileri olarak bizleri temsil edeceksiniz. Sizlere her daim kapımız açık. Mezuniyetiniz hayırlı olsun.”

Protokol konuşmalarının ardından fakültede dereceye giren öğrenciler ödüllerini  Vali Ziya Polat, Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ ve İİBF Dekanı Prof. Dr. Kürşad Zorlu’nun ellerinden aldı.

Mezun öğrencilerin kep fırlatmasıyla mezuniyet programı sona erdi.

.