Eğitim
Giriş Tarihi : 29-06-2021 01:16   Güncelleme : 29-06-2021 01:16

BOZOK ÜNİVERSİTESİ: FEN-EDEBİYAT FAKÜLTEMİZDEN TÜBİTAK 1002 DESTEKLİ PROJE BAŞARISI

Üniversitemiz Fen-Edebiyat Fakültesi, Matematik Bölümü Öğretim Üyesi Doç

BOZOK ÜNİVERSİTESİ: FEN-EDEBİYAT FAKÜLTEMİZDEN TÜBİTAK 1002 DESTEKLİ PROJE BAŞARISI

Üniversitemiz Fen-Edebiyat Fakültesi, Matematik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Murat Babaarslan’ın yürütücülüğünü üstlendiği “4-Boyutlu Minkowski Uzayında Bour Teoremi ve Gauss Tasviri” başlıklı proje TÜBİTAK 1002 Hızlı Destek Programı kapsamında desteklenmeye hak kazandı. 

TÜBİTAK 1002 Hızlı Destek Programı kapsamında desteklenen projede Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Öğr, Üyesi Burcu Bektaş Demirci araştırmacı ve Üniversitemiz Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Yüksek Lisans Öğrenci Yasin Küçükarıkan ise bursiyer olarak yer alıyor. 

Konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ, üniversite olmanın gereklerinden birisinin de bilimsel çalışmalara ağırlık vermek olduğunu ifade ederek, “Yürütülen tüm bilimsel faaliyetlerde akademisyenlerimizin ve öğrencilerimizin yanındayız ve kendilerini destekliyoruz. Bu vesile ile TÜBİTAK 1002 Hızlı Destek Programı kapsamında projeleri kabul edilen akademisyenimizi ve proje ekibinde yer alan araştırmacıları tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.