Eğitim
Giriş Tarihi : 23-09-2021 02:37   Güncelleme : 23-09-2021 02:37

BOZOK ÜNİVERSİTESİ: EĞİTİM FAKÜLTESİ VE FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİNDE MEZUNİYET COŞKUSU

2020-2021 akademik yılında lisans eğitimlerini başarıyla tamamlayan Eğitim Fakültesi ve Fen- Edebiyat Fakültesi öğrencileri düzenlenen mezuniyet törenleriyle diplomalarını aldı

BOZOK ÜNİVERSİTESİ: EĞİTİM FAKÜLTESİ VE FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİNDE MEZUNİYET COŞKUSU

2020-2021 akademik yılında lisans eğitimlerini başarıyla tamamlayan Eğitim Fakültesi ve Fen- Edebiyat Fakültesi öğrencileri düzenlenen mezuniyet törenleriyle diplomalarını aldı.

Erdoğan Akdağ Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen mezuniyet törenine Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Şenol Akın, Prof. Dr. Güngör Yılmaz, Prof. Dr. Yücel Güney, Genel Sekreter Prof. Dr. Uğur Kölemen, fakülte dekanları, öğretim elemanları, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan tören Eğitim Fakültesi mezun öğrencileri adına Nurcan Uzun’un konuşması ile devam etti. Uzun, kaliteli bir eğitim için gereken bütün olanakları sunan Yozgat Bozok Üniversitesi ailesine minnettar olduğunu belirterek başarısında maddi manevi desteklerini esirgemeyen ailesi ve arkadaşlarına teşekkür etti.

Rektör Yardımcısı ve Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Güngör Yılmaz, zorlu pandemi sürecinden sonra bir araya gelerek geç de olsa mezuniyet sevincini yaşadıklarını dile getirdi. Prof. Dr. Yılmaz: “Mezun olmak aslında bir kazanım, bir başarı, bir yetki belgesi, bir imza yetkisi elde etmek anlamına gelir.

Sizleri bu günlere hazırlayan eğitmenlerinizle irtibatınızı kesmeden onların elde ettiği bilimsel kazanımları sürekli yenileyerek sizlerin de bunları genç dimağlara aktarabilme becerisini elde etmeniz lazım. Sürekli kendinizi revize edin ve yenileyin. Mezuniyetiniz hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

Eğitim Fakültesine yapmış olduğu değerli katkı ve hizmetler sonunda geçtiğimiz ay emekli olan Eğitim Fakültesi eski Dekanı Prof. Dr. Tayip Duman konuşmasında “Öğretmenlik kutsal ve önemli bir meslektir. Lakin diğer mesleklerde olduğu gibi öğretmene verilen değerin erozyona uğradığını ve yozlaştığını 50 yıllık tecrübeyle gözlemlemekteyim. Hızlı bir değişimin yaşandığı ve küresel köy dediğimiz bu dünyada eğitimin önemi tartışılamaz. Bu değişimden eğitim de etkileniyor. Maalesef bizi biz yapan değer ve inançlarımızın erozyona uğradığını görüyorum. Atandığınızda sizlerden bu hususta hassasiyet göstermenizi rica ediyorum. Mezuniyetiniz hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

Öğrencilerimizle yeniden bir arada olmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşadıklarını dile getiren Rektörümüz Prof.

Ahmet Karadağ, mezun olan öğrencilerin beklentisi olan mezuniyet coşkusu sözünü yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz ve sizlerle paylaşıyoruz, dedi.

Rektörümüz konuşmasında: “Yozgat Bozok Üniversitesi eğitim-öğretim süreçlerini yöneten, akademyaya değer katan, bilgi üreten, ürettiği bilgiyi teknolojiye dönüştüren, üniversite-sanayi işbirliğini hayata geçiren,  girişimci bir ihtisas üniversitesi olmanın onurunu yaşıyor” dedi.

Konuşmasında mezun öğrencilere seslenen Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ şunları kaydetti: “Değerli Gençler! Hayatı anlamlı ve değerli kılan hayattan ne beklediğimiz ve hayata hangi anlamı yüklediğimizdir. Bir rektör, bir ağabeyiniz, bir büyüğünüz olarak sizlere şunu tavsiye ederim. Hayata anlam ve değer yükleyin. Hayallerinizin peşinden koşun ve hayallerinizi içselleştirin. Hayalleri peşinden koşmak, çaba sarf etmek ve emek harcamaktan geçer. Onun için hayallerinizi gerçekleştirmek istiyorsanız inanmanız yeterli. Ben öğretmenlik mesleğinde başarılı olacağım ve en iyisi olacağım diyorsanız kesinlikle bu meslekte en iyisi olacaksınız demektir.

Öğretmen olmanın şimdiden onur ve şerefini zaten taşıyorsunuz. Bugünün değeri ve kıymeti olan ve çok özlediğimiz değerli öğrencilerim, mezuniyetiniz hayırlı uğurlu, bahtınız açık olsun.”

Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ konuşmasının sonunda geleceğin öğretmenlerini yetiştiren öğretim elemanlarına emek ve çabalarından dolayı teşekkür etti.

Konuşmaların ardından dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesinden sonra mezun öğrenciler kep fırlatarak mezuniyetlerini coşkuyla kutladı.

Günün ikinci mezuniyet coşkusu Fen-Edebiyat Fakültesi öğrencileri tarafından yaşandı. Deniz Sevinç mezun olan öğrenciler adına konuşma yaptı. Bölümü severek ve isteyerek seçtiğini dile getiren Sevinç “Aldığım eğitimin hakkını vermek için sabırsızlanıyorum. Üzerimizde emekleri olan tüm hocalarıma ve aileme çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Fen-Edebiyat Fakülte Dekanı Prof. Dr. İsmail Akdeniz mezuniyetin mutlu bir son olmakla birlikte hayata atılan yeni bir adım, yeni bir başlangıç olduğunu belirterek şunları söyledi: “Bugünden itibaren üstleneceğiniz görevin ağır sorumluluğunu omuzlarınızda hissetmeye başlayacaksınız.

Bu yolda azimle, inanç ve güvenle yürüyünüz. Hayalinizdeki tüm umut kapılarının açılmasını temenni ediyor mezuniyetinizin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Akın bugünün öğrenciler için yeni bir başlangıç olduğunu belirterek: “Gerçek yaşamda öğrenilen bilgileri pratikte daha da ileri taşıyarak başarı ile taçlandıracağınızdan hiç şüphem yok. Sizlerde bu karalılık ve azmi görüyorum. Bundan sonra sizlerin başarılarıyla iftihar etmek istiyoruz. Sizlerin mezuniyet sevincine ortak olmaktan büyük mutluluk duyuyor, bundan sonraki yaşantınızda başarılar diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından fakültede dereceye giren öğrenciler yaş kütüğüne isim plakalarını çaktı. Mezun öğrencilerin kep fırlatmasıyla mezuniyet programı sona erdi.

.