Eğitim
Giriş Tarihi : 27-05-2021 01:26   Güncelleme : 27-05-2021 01:26

BOZOK ÜNİVERSİTESİ: DOĞADAN ÖĞRENİYORUM : OKUL ÖNCESİ ÖĞRETMENLERİ DOĞA TEMELLİ ÖĞRENME ORTAMLARI TASARLIYOR” BAŞLIKLI TÜBİTAK PROJESİ KABUL EDİLDİ.

Üniversitemiz Öğretim Görevlisi Dr

BOZOK ÜNİVERSİTESİ: DOĞADAN ÖĞRENİYORUM : OKUL ÖNCESİ ÖĞRETMENLERİ DOĞA TEMELLİ ÖĞRENME ORTAMLARI TASARLIYOR” BAŞLIKLI TÜBİTAK PROJESİ KABUL EDİLDİ.

Üniversitemiz Öğretim Görevlisi Dr. Ferhat Karakaya’nın uzman araştırmacı olarak yer aldığı “Doğadan Öğreniyorum: Okul Öncesi Öğretmenleri Doğa Temelli Öğrenme Ortamları Tasarlıyor” başlıklı TÜBİTAK  projesi kabul edildi. 

4005 TÜBİTAK Yenilikçi Eğitim Uygulamaları Destekleme Programı kapsamında Gazi Üniversitesi, Yozgat Bozok Üniversitesi, İstanbul Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi, Doku Okulları, Palme Yayınevi ve Sürdürülebilir Eğitim ve Enformasyon Derneğinin (SEED) ortaklığında  Proje Yürütücülüğünü Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Biyoloji Öğretmenliği Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Osman Çimen’in yürüttüğü ve Üniversitemiz Öğretim Görevlisi Dr. Ferhat Karakaya’nın uzman araştırmacı olarak yer aldığı “Doğadan Öğreniyorum: Okul Öncesi Öğretmenleri Doğa Temelli Öğrenme Ortamları Tasarlıyor” başlıklı projesi kabul edildi. 

TÜBİTAK 4005 Yenilikçi Eğitim Uygulamaları programıyla, lisansüstü öğrenciler, üniversitelerde görev yapan öğretim elemanları, bir kurum ve kuruluşta çalışan kadrolu öğretmenler ve kamu ve belediye iştiraklerinin işlettiği bilim merkezleri çalışanlarına, kendi branşlarında eğitim ve öğretime özgü yenilikçi yaklaşım, strateji, yöntem ve tekniklerin etkileşimli olarak kazandırılması, kullanılması ve yaygınlaştırılması amaçlanıyor.

Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ, akademisyenimizin uzman araştırmacı olarak yer aldığı projenin TÜBİTAK tarafından kabul edilmesinden dolayı büyük bir memnuniyet duyduğunu ifade ederek: “Üniversite olarak bilimsel çalışmalara ve TÜBİTAK projelerine büyük önem veriyoruz. Sunmuş oldukları projeleri TÜBİTAK tarafından olarak kabul edilen Öğretim Görevlimiz Dr. Ferhat Karakaya’yı tebrik ediyor, başarılarının devamını temenni ediyorum.” dedi.