Eğitim
Giriş Tarihi : 04-11-2021 22:12   Güncelleme : 04-11-2021 22:12

BOZOK ÜNİVERSİTESİ: BİR DİPLOMATIN BAŞARI ÖYKÜSÜ KONULU SÖYLEŞİ DÜZENLENDİ

BİR DİPLOMATIN BAŞARI ÖYKÜSÜ KONULU SÖYLEŞİ DÜZENLENDİ

BOZOK ÜNİVERSİTESİ: BİR DİPLOMATIN BAŞARI ÖYKÜSÜ KONULU SÖYLEŞİ DÜZENLENDİ

Üniversitemiz Kariyer Merkezi tarafından düzenlenen kariyer günleri etkinlikleri kapsamında Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kürşad Zorlu’nun moderatörlüğünü yaptığı Kazakistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Abzal Saparbekuly’in konuşmacı olarak katıldığı  “Bir Diplomatın Başarı Öyküsü “ konulu söyleşi düzenlendi.

Üniversitemiz Erdoğan Akdağ Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen etkinliğe Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Akın, Genel Sekreterimiz Prof. Dr. Uğur Kölemen, fakülte dekanları, öğretim üyeleri Kazakistan uyruklu olmak üzere çok sayıda öğrenci katıldı.

Söyleşi öncesi konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Kazakistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Abzal Saparbekuly’i Yozgat Bozok Üniversitesinde görmekten mutluluk duyduğunu söyledi.

Yozgat Bozok Üniversitesi Kariyer Merkezinin kariyer planlamaları çerçevesinde geleceğin Türkiye’sini ve dünyasını imar edecek gençlerin başarı hikâyeleri ile buluşturulması temelinde düzenlenen etkinliği önemsediğini belirten Rektörümüz Prof.

Ahmet Karadağ,  başarının anlamsız ve tesadüf olmadığına dikkat çekti. Başarının emek ve çabadan geçtiğini çaba ve emek göstermeden başarının elde edilemeyeceğinin altını çizen Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ,  konuşmasının devamında şunları söyledi:  “Bir insan başarı elde etmek istiyor ise öncelikle kendini keşfetmeli, kendine hedef belirleyerek hayallerinin ve ümitlerinin peşinde koşmalı.  Bu anlamda Kariyer Merkezimizin düzenlediği bu tür etkinlikler, öğrencilerimizin kendilerini keşfetmelerinin ve geleceğe yönelik hayallerinin belirlenmesi noktasında öncülük edecektir. Bundan sonraki süreçlerde de alanında söz sahibi olmuş ve başarı hikâyeleri olan devlet büyükleri, sanatçılar ve siyaset adamları ile sizleri buluşturacağız.  Yozgat Bozok Üniversitesi öğrencilerinin hedef ve hayallerinin taçlanması noktasında her ne yapılması gerekiyorsa bunu yapmanın çaba ve gayreti içerisindeyiz.  Bu süreçte sizlere yol haritası çizecek bu tür buluşmalara bundan sonraki süreçte de devam edeceğiz. Bu duygularla Kazakistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Abzal Saparbekulyi’nin öğrencilerimizle buluşmasına öncülük eden İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof.Kürşad Zorlu’ya ve Kariyer Merkezimiz çalışanlarına teşekkür ediyorum.” dedi.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kürşad Zorlu’nun moderatörlüğünü yaptığı Kazakistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Abzal Saparbekuly’in konuşmacı olarak katıldığı programda konuşan Abzal Saparbekuly çocukluk yıllarından başlayarak hayat hikâyesinden anekdotlar aktardı. Üniversite yıllarını Ankara’da geçiren Saparbekuly, Türkiye’ye gelene kadar ülkemizle alakalı hiçbir düşüncesinin olmadığını ifade etti. Saparbekuly konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bizler aynı soydan, aynı dilden, aynı kültürden gelen topluluklarız. Birbirimizle daha sık görüşmeli, ilişkilerimizi güçlendirecek adımlar atmalıyız. Türkiye’de yaşadığım yıllar o yüzden benim için çok güzel ve anlamlı yıllardı. Okul yıllarından sonra hayalimde olan diplomatlık mesleğini tercih ettim. Bu sayede Türkiye ile Kazakistan arasında dostluğun gelişmesi için elimden gelen tüm gayreti gösteriyorum. Yozgat’ta Bozok diyarında sizlerle bulunmaktan dolayı büyük bir memnuniyet duyduğumu ifade etmek istiyorum.”

Program sonunda Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof.

Kürşad Zorlu  tarafından Kazakistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Abzal Saparbekuly’e plaket takdim edildi.

 

.