Eğitim
Giriş Tarihi : 05-11-2021 19:21   Güncelleme : 05-11-2021 19:21

BOZOK ÜNİVERSİTESİ: BİLAL ŞAHİN İLAHİYAT FAKÜLTESİ KÜTÜPHANESİ AÇILDI

BİLAL ŞAHİN İLAHİYAT FAKÜLTESİ KÜTÜPHANESİ AÇILDI

BOZOK ÜNİVERSİTESİ: BİLAL ŞAHİN İLAHİYAT FAKÜLTESİ KÜTÜPHANESİ AÇILDI

Hayırsever iş insanı Bilal Şahin tarafından yaptırılan ve Üniversitemiz Bilal Şahin İlahiyat Fakültesi yeni binasının 3. katında hizmet verecek olan  Bilal Şahin kütüphanesi düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Kütüphane açılış törenine Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Güngör Yılmaz, Prof. Dr. Yücel Güney, Genel Sekreterimiz Prof. Dr. Uğur Kölemen, Bilal Şahin İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdulkadir Dündar, fakülte dekanları, öğretim üyeleri ve  öğrenciler katıldı.

Kütüphane açılış töreninde konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ, araştırma geliştirme faaliyetlerinin yürütüldüğü ve bilimin üretildiği üniversitelerde kütüphanelerin, eğitim-öğretim ve bilimsel araştırmalar için bilgi kaynaklarını toplayan ve araştırmacıların bilgiye ulaşmalarında olmazsa olmaz konumunda yerler olduğunu ifade etti. 

Üniversite kütüphanelerinin öğrencilerin okuma alışkanlıklarını okuma kültürüne dönüştürmesine katkıda bulunduğuna işaret eden Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ konuşmasına  şöyle devam etti: “Kütüphaneler, bilgi toplumu oluşturmaya katkıda bulunurlar. Düşünen, tartışan, üreten bir toplum ancak kütüphanelerle ve bilgi kaynaklarının doğru kullanılmasıyla meydana gelebilir. Bu anlamda Üniversitemize her anlamda katkı sağlayan hayırsever iş insanı Bilal Şahin, Üniversitemiz  Bilal Şahin İlahiyat Fakültesi yeni binasının 3. katında hizmet verecek olan yeni kütüphanenin teknik ve fiziki alt yapısı, donanımı tamamlayarak  üniversitemize kazandırdı. Bilal Şahin İlahiyat Fakültemize kazandırdıkları bilgisayar laboratuvarından sonra bir çok zengin kaynağın bulunduğu, hem akademisyenlerimizin hem de öğrencilerimizin istifade edeceği yeni kütüphanenin kazandırılmasından mutluluk duyuyorum. Geleceğimizin teminatı gençlerimizin kütüphaneden azami derecede faydalanarak kullanmalarını ve bu kıymetli alanları boş bırakmamalarını istiyorum.

Bu temelde Üniversitemiz Bilal Şahin İlahiyat kütüphanemize kitap bağışı yaparak katkıda bulunan kişilere ve hayırsever iş insanı Bilal Şahin Bey’e şahsım ve üniversitem adına teşekkür ediyorum. Yeni açılan kütüphanemizin  okuyucusunun ve kullanıcısın bol olmasını temenni ediyorum” dedi.  

Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ‘ın konuşmalarının ardından yapılan dua ile kütüphane, öğrencilerimizin  kurdela kesimiyle hizmete açıldı. 

Yerleşim, tasnif ve kayıt çalışmalarının tamamlanmasının ardından hizmete açılan 15 bin kitap kapasitesine  sahip olan kütüphanede, 140 kişi aynı anda hizmet alabilecek. Bilal Şahin İlahiyat Fakültesi kütüphanesinde şu ana kadar 8 bin 100 kayıtlı kitap ve 2 bin adet de bağış kitap bulunuyor.