Eğitim
Giriş Tarihi : 23-09-2021 19:18   Güncelleme : 23-09-2021 19:18

BOZOK ÜNİVERSİTESİ: BEEM TAKIMI TARAFINDAN ÜRETİLEN OTONOM ARAÇ ATATÜRK HAVALİMANI ROBOTAKSİ BİNEK YARIŞLARI GÖSTERİ ALANINDA

Üniversitemiz Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencileri tarafından Dr

BOZOK ÜNİVERSİTESİ: BEEM TAKIMI TARAFINDAN ÜRETİLEN OTONOM ARAÇ ATATÜRK HAVALİMANI ROBOTAKSİ BİNEK YARIŞLARI GÖSTERİ ALANINDA

Üniversitemiz Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencileri tarafından Dr. Öğr. Üyesi Emrah Çetin danışmanlığında kurulan BeeM Takımı ürettikleri otonom araç ile TEKNOFEST 2021 Atatürk Havalimanı Robotaksi Binek Otonom Araç Yarışları gösteri alanında yerini aldı.

Belirli bir parkur içerisinde hem levha hem de trafik ışığı tanıma, şerit takibi ve otonom park özelliği gibi birçok özelliği ile dikkat çeken BeeM takımının tasarladığı otonom araç, 21-26 Eylül tarihleri arasında İstanbul Atatürk Havalimanı TEKNOFEST Gösteri alanında ziyaret edilebilecek.

Bu yıl Gebze Bilişim Vadisinde gerçekleştirilen TEKNOFEST 2021 Robotaksi Binek Otonom Araç yarışlarında 146 başvuru arasında ilk 24’e kalan BeeM takımı, daha sonra yapılan teknik kontrolleri tek seferde geçerek son 17 takım arasına girmeyi başararak final yarışlarına girmeye hak kazandı. Final yarışlarının neticesi önümüzdeki günlerde ilan edilecek.