Eğitim
Giriş Tarihi : 06-08-2021 17:53   Güncelleme : 06-08-2021 17:53

BOZOK ÜNİVERSİTESİ: AVRUPA YOZGATLILAR FEDERASYONUNDAN ÜNİVERSİTEMİZE ZİYARET

Avrupa Yozgatlılar Federasyonu Başkanı Alper Başkurt ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri Üniversitemizi ziyaret etti

BOZOK ÜNİVERSİTESİ: AVRUPA YOZGATLILAR FEDERASYONUNDAN ÜNİVERSİTEMİZE ZİYARET

Avrupa Yozgatlılar Federasyonu Başkanı Alper Başkurt ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri Üniversitemizi ziyaret etti. 

Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Güngör Yılmaz’ın ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarette, girişimcilik ve yatırım fırsatları ekseninde görüşmeler gerçekleştirilerek fikir alışverişinde bulunuldu. 
Ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getiren Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Güngör Yılmaz, “Endüstriyel kenevir alanında ihtisas üniversitesi olan Yozgat Bozok Üniversitesi‘nin, Türkiye’de bu alanda çalışma yapan tek üniversite olduğunu söyledi. Endüstriyel kenevirin ekonomiye kazandırılması adına bir çok bilimsel çalışmanın üniversite bünyesinde devam ettiğini belirten Prof. Dr. Yılmaz, endüstriyel kenevir alanında sektörle işbirliği görüşmeleri devam ediyor. Kenevir sektöründeki potansiyelin değerlendirilmesi adına heyecan duyan ve memleketlerine yatırım yapma arzusunda olan Avrupa Yozgatlılar Federasyonu yönetimi ile bir olumlu bir görüşme gerçekleştirdik “dedi.

Avrupa Yozgatlılar Federasyonu Başkanı Alper Başkurt da Yozgat Bozok Üniversitesi‘nin Kenevir alanında ihtisas üniversitesi olmasının bölgenin kalkınması açısından çok önemli bir fırsat olduğunu ifade ederek, bu konuda hem fedarasyon olarak hem de Yozgat’a gönül vermiş yatırımcı ve iş insanları ile ellerinden geleni yapmaya çalışacaklarını ifade etti.