Eğitim
Giriş Tarihi : 01-10-2021 21:08   Güncelleme : 01-10-2021 21:08

BOZOK ÜNİVERSİTESİ: ANADOLU ÜNİVERSİTELER BİRLİĞİ DÖNEM TOPLANTISI ERZİNCAN’DA YAPILDI

  Rektörümüz Prof

BOZOK ÜNİVERSİTESİ: ANADOLU ÜNİVERSİTELER BİRLİĞİ DÖNEM TOPLANTISI ERZİNCAN’DA YAPILDI

 

Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ beraberinde Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Güngör Yılmaz ve Prof. Dr. Yücel Güney, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen ve üniversitemizin de üyesi olduğu  “Anadolu Üniversiteler Birliği Dönem Toplantısına”  katıldı.

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleşen Anadolu Üniversiteler Birliği Dönem toplantısı YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Naci Gündoğan başkanlığında yapıldı.

Anadolu Üniversiteler Birliği Dönem toplantısında konuşan dönem başkanı  Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul, “Üniversitelerin illerinde ve bölgelerinde daha aktif şekilde ön açacak çalışmalar yapabilmesi ve problemlerin birlikte çözümü konusunda tecrübe paylaşımı içinde hareket etmesi bakımından böyle bir birlik kurmayı uygun gördük. Daha iyi yönetim ve eğitim sistemleri oluşturulması, ortak altyapı kullanımı ve kurulumu, sorunlara ortak çözümler üretmeyi hedeflediğimiz bu Birliğin oluşumuna katılan bütün rektör hocalarımız da bu çalışmaya olumlu baktılar ve destek verdiler” dedi.

Toplantıda  konuşan YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Naci Gündoğan, “YÖK olarak biz zaman zaman üniversitelerimizi belirli misyonlar çerçevesinde projelere dahil ediyoruz. Bu kapsamda yapılan projeler genelde YÖK kararları ve yürütücülüğünde sürdürülüyor. Bunun dışında özellikle Anadolu Üniversiteler birliği gibi üniversitelerimizin kendi aralarında bölgesel örgütlenmelerle belli amaçlara yönelik faaliyetleri göstermelerini biz aslında çok faydalı olduğunu düşünüyoruz. Üniversitelerimizin farklı alanlarda uzmanlıkları var. Çok zengin kaynakları var. İnsan kaynakları var. Laboratuvarları var, alt yapıları var, araştırma laboratuvarları var ve bunların ortak kullanımı, bu kapsamda öğretim elemanlarının tecrübelerinin paylaşılması bu anlamda gerçekten çok önemli. Bunu çok önemsiyoruz” ifadelerine yer verdi.
 

Toplantı katılımcı üniversite rektörlerinin toplu fotoğraf çektirmesiyle sona erdi.