Eğitim
Giriş Tarihi : 14-07-2021 05:15   Güncelleme : 14-07-2021 05:15

BOZOK ÜNİVERSİTESİ: 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ADINA OLUŞTURULAN HATIRA ORMANINDA FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTURULDU

“15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Haftası” etkinlikleri kapsamında Üniversitemiz Bilal Şahin Batı kampüsünde bulunan “15 Temmuz Şehitleri Hatıra Ormanı”nda 15 Temmuz’da yaşanan darbe girişimi sırasında şehit olan Yozgatlı 12 şehit anısına fidanlar  toprakla buluşturuldu

BOZOK ÜNİVERSİTESİ: 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ADINA OLUŞTURULAN HATIRA ORMANINDA FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTURULDU

“15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Haftası” etkinlikleri kapsamında Üniversitemiz Bilal Şahin Batı kampüsünde bulunan “15 Temmuz Şehitleri Hatıra Ormanı”nda 15 Temmuz’da yaşanan darbe girişimi sırasında şehit olan Yozgatlı 12 şehit anısına fidanlar  toprakla buluşturuldu. 
Fidan dikim törenine 15 Temmuz şehit aileleri başta olmak üzere, Yozgat Valisi Ziya Polat, Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Yozgat İl Emniyet Müdürü Murat Esertürk, Hayırsever iş insanı Bilal Şahin, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Şenol Akın, Prof. Dr. Güngör Yılmaz, Prof. Dr. Yücel Güney, Genel Sekreterimiz Prof. Dr. Uğur Kölemen, fakülte dekanları ve  öğretim üyeleri katıldı. 

Geleceğimizin teminat altına alınabilmesi için geçmişin hafızasının geleceğe aktarılması gerektiğini belirten Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ, 15 Temmuz kalkışması bu hafızanın sürekli zihinlerde olması gereken bir gece. Bir tarafı ile ihanet ve alçaklık  diğer tarafı da Cumhurbaşkanımızın meydanlara daveti ile birlikte kahramanlık abidesi olan bir geceden bahsediyoruz. Allah bugünleri bir daha yaşatmasın. Eğer biz geleceğimizi teminat altına almak istiyorsak bugünleri unutmamamız lazım. Geçmişimizin hafızasını geleceğe ve yeni neslimize aktarmamız lazım. Bu tören ve fidan dikme etkinliği bunun esasıdır. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Mekanları cennet olsun. Onların yaptıklarının milyonda birine eş değer değil bu yaptıklarımız. Bir nebze olsun onların ailelerinin  gönüllerine su serpebiliyorsak ne mutlu bize. Şehitlerimiz gelecek nesillere aktarılırsa onlar için de sembol şahsiyetler olacaktır. Bu vesile ile şehitlerimize Allah’tan rahmet gazilerimize hayırlı uzun ömürler diliyorum.”  
15 Temmuz şehitlerimiz başta olmak üzere bütün şehitlerimize ve ailelerine sahip çıktıklarını belirten Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, “Devletimizin büyüklüğü burada ortaya çıkıyor. Vatanı, milleti, mukaddesatı, ezanı bayrağı için biz her zaman şehit verdik ve şehit vermeye de devam edeceğiz . Bugün de burada 15 Temmuz gecesi hiçbir şey düşünmeden şehadete koşan Yozgatlı 15 Temmuz şehitlerimizin adına oluşturulan hatıra ormanında fidanları toprakla buluşturduk. Hatıra ormanımızla birlikte şehitlerimizin ismini yaşatacağız” dedi. 
Yozgat Valisi Ziya Polat ise yaptığı konuşmada 15 Temmuzu hatırlamak ve unutmamak adına Valiliğimiz, Belediyemiz ve Üniversitemiz ile fidan dikme töreninde bir araya geldiklerini söyledi. Vali Polat, “Biz şehitlerimizi gönlümüze yazdık. İnşallah dikilen fidanlarla da bu bölge ve coğrafyaya köklerini salacaklar. Onların isminin yaşatılması ve unutulmaması adına hatıra ormanımızda fidanlarımızı toprakla buluşturduk. Tüm şehitlerimizi unutmayacağız ve unutturmayacağız “ dedi.